W minioną sobotę, dnia 2 lutego 2019 roku Pani Zofia Wiaderna z Koczwary świętowała swoje setne urodziny w gronie najbliższych i przyjaciół.

Dwa dni później, dnia 4 lutego 2019 roku zaproszenie od zacnej Jubilatki, do jej rodzinnego domu otrzymał Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański, który przybył z życzeniami, koszem pięknych róż i symbolicznym upominkiem.

Miłym prezentem dla Pani Zofii okazał się także jej akt urodzenia przygotowany na tę uroczystość przez Urząd Stanu Cywilnego w Końskich.

Życzenia od Premiera Polskiego Rządu – Mateusza Morawieckiego wygłosił przedstawiciel Wojewody Świętokrzyskiego Wiktor Kowalski.

Na uroczystość przybył również Kierownik ZUS Końskie – Jerzy Jakubowski, który przekazał Szanownej Jubilatce, wraz z życzeniami i bukietem kwiatów decyzję o przyznaniu specjalnego dodatku do emerytury.

Tak doniosłe wydarzenie nie mogło umknąć uwadze Pani Sołtys – Bożentyny Zapały, która pospieszyła z życzeniami w imieniu całej społeczności Koczwary.

Spotkanie z Panią Zofią przebiegło w niezwykle serdecznej, ciepłej i sympatycznej atmosferze. Pani Zofia cieszy się dobrym zdrowiem i poczuciem humoru, nie narzeka, choć życie jej nie było najłatwiejsze. Ciężko pracowała w KZO jako kucharka, mąż zmarł już pół wieku temu, a pomimo to, jest osobą radosną i uśmiechniętą. Do tej pory udziela się, jak tylko może, lepi jeszcze najlepsze pierogi i chętnie służy radą w zakresie spraw kulinarnych. Pod jej czujnym okiem powstał pyszny tort, przygotowany na okoliczność jubileuszu.

Na zakończenie spotkania był szampan, a zaproszeni goście odśpiewali dla Pani Zofii
„ 200 lat, niech żyje, żyje nam…” .

Gratulujemy Pani Zofii, tak pięknego jubileuszu i życzymy jeszcze wielu pięknych rocznic w zdrowiu.

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support