Kolarze w Końskich!

Szanowni Mieszkańcy, w czwartek 4 lipca 2019 r. ok. godziny 15:45 na ul. 16 Stycznia w Końskich zostanie rozegrany lotny finisz 3 etapu 30. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Szczegółowy program wyścigu znajdziecie Państwo na plakatach.
(więcej…)

Koneccy laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych nagrodzeni !

 

              W dniu 12 czerwca br. w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich, po raz kolejny władze miasta i gminy Końskie nagrodziły uczniów z terenu gminy Końskie, którzy w roku szkolnym 2018/2019 uzyskali najlepsze wyniki w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach. Uroczystość przygotowana została przez Wydział Edukacji koneckiego magistratu, a poprowadził ją Aleksander Kopański instruktor koneckiego domu kultury.

Po powitaniu przybyłych gości, wśród których znaleźli się dyrektorzy poszczególnych szkół, nauczyciele oraz rodzice, uczniowie z rąk Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztofa Jasińskiego oraz Krystyny Milczarek Naczelnik Wydziału Edukacji otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego i listy gratulacyjne, które wręczono również wszystkim nauczycielom, przygotowującym uczniów do konkursów.

Wśród nagrodzonych znaleźli się:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Emilii Plater w Końskich (klasy gimnazjalne):

Wojciech Grot – laureat konkursów z matematyki i fizyki, finalista konkursu z geografii,

Mikołaj Wybański – laureat konkursu z fizyki, finalista konkursów z matematyki i biologii,

Maja Brzózka – laureatka konkursu z geografii,

Mikołaj Radek – laureat konkursu z historii,

Kamila Laskowska – laureatka konkursu z fizyki,

Emilia Młodawska – finalistka konkursów z historii i języka niemieckiego,

Karolina Borowiec – finalistka konkursu z języka angielskiego

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica w Końskich (klasy gimnazjalne):

Agata Wolska – finalistka konkursu z geografii

Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Stadnickiej Woli (klasy gimnazjalne):

Zuzanna Sękowska – laureatka konkursu z języka polskiego,

Dominik Szteleblak – finalista konkursu z języka niemieckiego,

Dawid Pawlik – finalista konkursów z biologii i chemii

Hubert Olasik – finalista konkursu z geografii,

Eryk Kosmal – finalista konkursu z geografii.

Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie:

Weronika Cichacka – finalistka konkursu z języka polskiego.

Uroczystość uświetniły swoimi występami wokalistki Studia Piosenki Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich Natalia Nowak oraz Nina Filiks, której akompaniował Roman Cieślak.

Konsultacje społeczne projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego sołectwo Sierosławice obejmującego fragment terenu miasta Końskie w granicach ulic: Gimnazjalnej, Kapitana Stoińskiego, Józefa Marszałka Piłsudskiego po granice administracyjne miasta

Burmistrz Miasta i Gminy Końskie

Zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego sołectwo Sierosławice obejmującego fragment terenu miasta Końskie w granicach ulic: Gimnazjalnej, Kapitana Stoińskiego, Józefa Marszałka Piłsudskiego po granice administracyjne miasta
(więcej…)

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support