Ponad 100 kolarzy – uczestników 30. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków, przejechało wczoraj, 4 lipca, ok. godz. 16:00 ulicami Końskich.

W naszym mieście rozegrany został lotny finisz na ul. 16 Stycznia. Zwycięzcą lotnej premii został Adam Kuś z drużyny HUROM BDC Development.

Wyścig rozpoczął się 2 lipca w Łodzi, a kolarze z 19 zespołów do 6 lipca pokonają blisko 900 km tras podzielonych na pięć etapów przebiegających przez województwa: łódzkie, świętokrzyskie, mazowieckie i podkarpackie z metą w Krośnie. Miasto Końskie znalazło się na trasie trzeciego etapu: Kielce – Radom, dzięki czemu mieszkańcy, a wśród nich Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański mogli na żywo zobaczyć ścigających się zawodników. Gmina Końskie była współorganizatorem tego sportowego przedsięwzięcia.

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support