W piątek 25 sierpnia br. rozpoczęła się 19. edycja święta miasta, a mianowicie „Dni Końskich 2017”. Dla konecczan i gości przygotowano mnóstwo przeróżnych atrakcji, zapewne każdy znalazł dla siebie coś naprawdę interesującego.

Pierwszy dzień upłynął pod znakiem sportowej rywalizacji. W piątkowe popołudnie rozegrany został bowiem towarzyski mecz piłki nożnej pomiędzy połączonymi siłami Samorządu Miasta i Gminy Końskie i Komendy Powiatowej Policji w Końskich a „Temidą Kielce”, na boisku Orlik przy ul. Południowej w Końskich.

Mecz zakończył się wygraną gospodarzy, jednak nie wynik był ważny a jego szczytny cel. Spotkanie miało bowiem charakter charytatywny, z którego cały dochód został przekazany dla 15 – letniej Magdaleny Jaworskiej, która kilka lat temu doznała bardzo poważnych obrażeń w wypadku.

Drugi dzień świętowania przebiegał pod znakiem koncertów i wspólnej zabawy. Na scenie ustawionej w Parku Miejskim w Końskich jako pierwsze zaprezentowały się grupy artystyczne z miast partnerskich Końskich: słowackiej Šali, węgierskich Oroszlan oraz ukraińskiego Mohyliva Podilskyiego. Konecka publiczność przyjęła występy naszych zagranicznych przyjaciół bardzo entuzjastycznie.

Uroczystego otwarcia Dni Końskich dokonał Krzysztof Obratański Burmistrz Miasta i Gminy Końskie w towarzystwie swoich zastępców Krzysztofa Jasińskiego oraz Marcina Zielińskiego, przedstawicieli partnerskich miast oraz zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in. senator Krzysztof Słoń, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Agata Binkowska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Zbigniew Kowalczyk wraz z radnymi, prezesi i dyrektorzy koneckich jednostek oraz wójtowie ościennych gmin.

Jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom „Dni Końskich” był wernisaż wystawy prac konecczanki Justyny Soi – Sadowskiej. Na wystawie zorganizowanej w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Końskie im. Cezarego Chlebowskiego pojawiło się wielu miłośników sztuki, którzy mogli obejrzeć prace malarskie, fotografie i ilustracje z bogatego dorobku artystycznego uzdolnionej plastyczki.

Na zakończenie pierwszego dnia na scenie wystąpił Ryszard Rynkowski, jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich piosenkarzy. Licznie przybyła na koncert publiczność bawiła się doskonale przy największych hitach artysty.

W niedzielne popołudnie 26 sierpnia na scenie wystąpili wokaliści ze Studia Piosenki Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Końskich oraz konecki zespół „Paw” z repertuarem grupy „Dżem”.
Poznaliśmy również laureatów Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Końskie „Konecka Glorietta”. Piękne statuetki oraz listy gratulacyjne z rąk burmistrza oraz członków Kapituły odebrali nagrodzeni w następujących kategoriach:

KULTURA:
– Elżbieta Duda
– Wydawnictwo „Arslibris” działające przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Końskie im. Cezarego Chlebowskiego

EDUKACJA:
– Maciej Dziuba

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ:
– Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Pa- Drew Paweł Fąfara

DYNAMICZNY GOSPODARCZY ROZWÓJ GMINY KOŃSKIE:
– SPOŁEM Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Końskich

NAGRODA SPECJALNA:
– Uniwersytet Trzeciego Wieku
– Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz członkowie Koła w Końskich

Tuż po wręczeniu nagród wystąpiła kielecka formacja „Mafia” która zagrała zarówno znane przeboje jak i nowe utwory. Zwieńczeniem tegorocznych obchodów był występ zespołu „HAPPYSAD”. Już od pierwszych dźwięków publiczność entuzjastycznie przyjęła muzyków ze Skarżyska-Kamiennej, którzy odwdzięczyli się niesamowitą energią ze sceny. Zespół przeplatał utwory utrzymane w melancholijnym klimacie z szybszymi i energetycznymi, dlatego publiczność ani przez moment się nie nudziła. Nie zabrakło też hitów z początku kariery, dzięki którym grupa muzyczna zyskała ogromną popularność, takich jak „Zanim pójdę” czy „Łydka”. Zostały one odśpiewane wspólnie z zespołem przez licznie zgromadzoną publiczność.

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support