Nie było nudy czy sztampy, był za to kolorowy zawrót głowy, konkursy z nagrodami, zabawy, dmuchańce, karuzele, tańce, piosenki i setki sztuk słodkiej waty na patykach. Tak wyglądał festyn z okazji Dnia Dziecka przed Miejsko – Gminnym Domem Kultury w Końskich.


Organizatorzy niedzielnego festynu z Miejsko – Gminnego Domu Kultury z niepokojem patrzyli w niebo, na którym w godzinach popołudniowych zbierały się ciemne, burzowe chmury. Na szczęście prowadzące festyn Małgorzata Pasek i Urszula Nowicka, wsparte tłumem dzieciaków, potrafiły zaklinać deszcz, który jedynie chwilę pokropił na uczestników zabawy, by za chwilę zaniknąć i ustąpić pięknemu słońcu.
Jak mówi dyrektor Domu Kultury Piotr Salata, tegoroczny festyn nastawiony był na aktywizowanie dzieciaków w różnych dziedzinach. – Tak więc oprócz tradycyjnych elementów wesołego miasteczka, mieliśmy warsztaty ceramiczne Pawła Stasińskiego i plastyczne Kamili Dobrowolskiej, pokazy strażackie, tańce klubów SPIN, Balast, militarne Stowarzyszenia Jednostki Strzeleckiej 22-26, skakanie na butach kangojump, zabawy z klaunem – Olkiem Kopańskim, który rozdawał chętnym barwne balony.
Na scenie królowały panie Małgosia i Urszula, które przygotowały dla dzieciaków mnóstwo konkursów z nagrodami. Przed sceną ustawiały się prawdziwe kolejki, podobnie jak przed stanowiskiem pani Ani, która malowała milusińskim buzie.
Ale konkursy nie były jedynymi scenicznymi zabawami. Żywiołowe, a czasami nieco bardziej nostalgiczne piosenki śpiewały wokalistki ze Studia Piosenki prowadzonego przez Romana Cieślaka i Macieja Lisowskiego: Ania Dziubińska, Basia Garlińska, Maja Kosma, Martyna Bąk, Paulina Stoińska, Ala Michalczyk, Ania Zielińska, Apolonia Cacek, Daria Basiak, Nina Filiks.
Imprezę zakończyło wspólne odtańczenie zumby przed sceną.

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support