W dniu 8 marca br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Końskich odbyło się spotkanie w ramach projektu „Świętokrzyska Szkoła Edukacji Szachowej”, podczas którego Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Agata Binkowska wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy Końskie Krzysztofem Obratańskim obdarowali konecką placówkę zestawami do nauki gry w szachy.

Projekt ten, realizowany jest przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, a jego celem jest zwiększenie umiejętności matematycznych polskich uczniów, szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej oraz myślenia analitycznego.

Podczas spotkania najmłodsi uczniowie szkoły, pod bacznym okiem nauczycielek zaangażowanych w prowadzenie lekcji gry w szachy, Pani Kingi Ferensztajn oraz Anny Pasek, rozegrali z gośćmi kilka interesujących partii szachowych. „Widzimy, że szachy to nie tylko wyrafinowana rozrywka intelektualna, ale także ogromna inwestycja w umysły naszych dzieci” – powiedział na zakończenie wizyty burmistrz Krzysztof Obratański.

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support