Z okazji Dnia Dziecka w dniu 1 czerwca br., o godz. 10.00 w Parku Miejskim w Końskich odbyło się spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji: „Jak nie czytam jak czytam”. Do wspólnego czytania Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie zaprosiła dzieci, młodzież oraz mieszkańców.

Celem akcji było zachęcenie społeczeństwa do częstszego sięgania po książki oraz upowszechnianie masowego czytania.

W imprezie wzięło udział blisko 700 uczniów: 34 grupy z przedszkoli, 4 ze szkół podstawowych oraz 1 ze szkoły ponadgimnazjalnej. W spotkaniu udział wzięli również przedstawiciele władz: Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wraz z zastępcami Krzysztofem Jasińskim i Marcinem Zielińskim oraz Naczelnik Wydziału Edukacji z koneckiego magistratu Krystyna Milczarek. Podczas pikniku każdy uczestnik czytał swoją ulubioną książkę. Natomiast wspólnie z burmistrzem Krzysztofem Obratańskim dzieci i młodzież odczytały wiersz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”, zaczynający się od znanych wszystkim słów: „Kto Ty jesteś…?”.

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support