Tradycyjnie już, jak co roku pary małżeńskie z naszej gminy świętowały swój niezwykły jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, czyli tzw. „Złote Gody”.

W miniony wtorek, 21 listopada zostały zaproszone 23 pary wraz z ich rodzinami do sali bankietowej „Astoria” w Końskich. Tegoroczni Jubilaci mogli poszczycić się nie tylko 50-letnim stażem małżeńskim. Wśród świętujących były też małżeństwa z 60-letnim stażem, obchodzące swój „Diamentowy Jubileusz”.

Uroczystość zaszczyciła swą obecnością Wojewoda Świętokrzyski – Agata Wojtyszek, która wraz z Burmistrzem – Krzysztofem Obratańskim i Przewodniczącym Rady Miejskiej – Zbigniewem Kowalczykiem wręczyli Jubilatom „Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Udział w spotkaniu wzięli również zastępcy Burmistrza – Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński oraz Sekretarz Gminy – Anna Głębocka.

Niepowtarzalną atmosferę uroczystości nadał program artystyczny, pięknie i profesjonalnie przygotowany przez MGDK w Końskich, poprowadzony przez Dariusza Ogłozę. Była również poezja w wykonaniu Aleksandra Kopańskiego, ciekawa interpretacja lirycznych piosenek wykonanych przez Zuzię Szlenk, opracowania ludowych utworów z wielką pasją przygotowanych przez wykonawców i muzyków „Korniczanki”. Parom świętującym swój Jubileusz szczególnie podobało się  przedstawienie „Wieczoru Panieńskiego” czyli tzw. „Rózgowin”, przygotowane przez Annę Wiaderną w wykonaniu uczniów I LO w Końskich .

Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Były tańce, kwiaty, tort i lampka szampana. Tradycyjne odśpiewano „100 lat” przy akompaniamencie „Korniczanki” i Jana Bukłada.

Pod koniec uroczystości głos zabrała Pani Łucja Drzazga, która wraz z małżonkiem Maciejem w imieniu Jubilatów podziękowała za zaproszenie na spotkanie.

Gratulujemy wszystkim tegorocznym Parom, świętującym Jubileusz, życząc jednocześnie kolejnych Jubileuszy w zdrowiu i miłości.

Tegoroczni jubilaci:
1. Stuleblak Feliks i Danuta, 51 lat
2. Basiak Ryszard i Elżbieta, 51 lat
3. Sroka Roman i Aleksandra, 61 lat
4. Biały Zenon i Jadwiga, 61 lat
5. Karbownik Wiesław i Janina,51 lat
6. Pietrasiak Jerzy i Krystyna, 51 lat
7. Faworski Bogdan i Zdzisława, 50 lat
8. Salata Mirosław i Urszula, 50 lat
9. Nowakowski Marian i Janina, 51 lat
10. Mytkowski Roman i Danuta, 50 lat
11. Żak Andrzej i Jolanta, 50 lat
12. Śledź Tadeusz i Leokadia, 60 lat
13. Pałka Jan i Halina, 50 lat
14.Śliwak Leszek i Daniela, 50 lat
15. Drzazga Maciej i Łucja, 57 lat
16. Sękowski Jerzy i Zofia, 50 lat
17.CiaśStanisław i Jadwiga, 50 lat
18. Filipowicz Aleksander i Teresa, 58 lat
19. Kowalczyk Józef i Henryka, 53 lata
20. Błachowicz Jan i Henryka, 55 lat
21. Szczepaniak Stanisław i Danuta, 50 lat
22. Wojcieszko Wojciech i Halina, 50 lat
23. Piwowarczyk Adam i Anna, 50 lat

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support