Już po raz piąty na Wzgórzu Zamkowym, w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach, odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski “Spotkanie ze Słowem”. Konkurs ma na celu popularyzację literatury polskiej, dbanie o kulturę języka, kultywowanie i propagowanie piękna mowy ojczystej, a patronują mu: Wojciech Lubawski Prezydent Miasta Kielce oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty.

Przez dwa dni jurorzy wysłuchali 75 uczestników. Pierwszego dnia, 3 kwietnia, na scenie OMPiO występowali recytatorzy z gimnazjów, a 4 kwietnia swoje umiejętności prezentowali  uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Każdy z uczestników przygotował jeden utwór poetycki i fragment prozy z literatury polskiej. W kategorii gimnazjów I miejsce zajęła Julia Wąsik, uczennica klasy drugiej Gimnazjum im. Armii Krajowej w Stadnickiej Woli. Młoda artystka zaprezentowała wiersz Wandy Chotomskiej pt. „Autoportret” oraz fragment młodzieżowej  powieści blogowej Marty Fox pt. „Paulina w orbicie kotów”.

Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Agata Sobota, Hanna Świętnicka i Zdzisław Reczyński – aktorzy Teatru Kubuś w Kielcach i Mirosław Bieliński oraz Marcin Brykczyński – aktorzy Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Opiekunem Julii jest Lilianna Saik nauczycielka języka polskiego w Gimnazjum w Stadnickiej Woli

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support