W dniu 7 czerwca br. w pięknie udekorowanej auli Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli, po raz kolejny władze miasta i gminy Końskie nagrodziły uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy, którzy w roku szkolnym 2017/2018 uzyskali najlepsze wyniki w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach.

Spotkanie przygotowane zostało przez Wydział Edukacji koneckiego magistratu a poprowadziła je nauczycielka języka polskiego z Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli.

Po powitaniu przybyłych gości, wśród których znaleźli się dyrektorzy poszczególnych szkół, nauczyciele oraz rodzice, uczniowie z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztofa Obratańskiego, zastępcy burmistrza Krzysztofa Jasińskiego oraz Krystyny Milczarek Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta i Gminy w Końskich otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego oraz listy gratulacyjne, które również wręczono wszystkim nauczycielom, przygotowującym uczniów do konkursów.

Łącznie podczas gali nagrodzono trzech laureatów i sześciu finalistów ze szkół podstawowych oraz dziewięciu laureatów i dwudziestu finalistów z gimnazjów.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał burmistrz Krzysztof Obratański, który zwrócił się do uczniów słowami: „Jestem bardzo zadowolony nie tylko z dzisiejszej uroczystości, ale z tego co o niej stanowi. Z tego, że mamy fantastyczną młodzież, która sięga śmiało po najwyższe laury. Zadowolony jestem z tego, że mamy bardzo dobre szkoły i nauczycieli i z tego, że w domach rodzinnych panuje klimat, który sprzyja nauce i osiąganiu sukcesów.”

Na scenie zaprezentowali się uczniowie ze szkoły w Stadnickiej Woli, którzy swymi występami artystycznymi, przygotowanymi specjalnie na tę okazję, uświetnili całość uroczystości.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów!

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support