We wtorek 27 lutego br. w sali bankietowej „Astoria” w Końskich odbyła się „Konecka Gala Sportu 2019”, która stanowiła swoiste podsumowanie sukcesów osiągniętych w rywalizacji sportowej w minionym roku.

Sportowcom towarzyszyło liczne grono przedstawicieli władz rządowych i samorządowych. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Anna Krupka Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Krzysztof Obratański Burmistrz Miasta i Gminy Końskie wraz z zastępcami Krzysztofem Jasińskim i Marcinem Zielińskim, Damian Rozmus Członek Zarządu Powiatu Koneckiego, Dorota Duda Przewodnicząca Rady Powiatu Koneckiego wraz z Wiceprzewodniczącą Beatą Zbróg, Piotr Słoka Przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich wraz z Wiceprzewodniczącym Wiesławem Malickim, a także przedstawiciele Koneckiej Rady Sportu na czele z jej przewodniczącym Wiesławem Rożejem, prezesi klubów i stowarzyszeń sportowych, działacze sportowi oraz sponsorzy.

Gośćmi specjalnymi tegorocznej Gali Sportu byli: Andrzej Sypytkowski – srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Seulu, Maciej Mazur jeden z najbardziej utytułowanych polskich karateków Krzysztof Lijewski – reprezentant Polski w piłce ręcznej obecnie zawodnik KS VIVE KIELCE, Grzegorz Piechna – reprezentant Polski w piłce nożnej oraz Maciej Giemza jeden z bardziej znanych motocyklistów w Polsce, dwukrotny uczestnik Rajdu Dakar.

Podsumowanie roku sportowego 2018 rozpoczęto prezentacją filmu przedstawiającego sylwetki koneckich sportowców oraz najważniejsze wydarzenia sportowe ubiegłego roku. Następnie głos zabrał wiceburmistrz Krzysztof Jasiński, który zaprezentował działania koneckiego samorządu w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej wraz z poniesionymi na nie nakładami finansowymi.

Muzycznych wrażeń tego wieczoru dostarczyli Roman Słomka – były wokalista zespołu Mafia, Alicja Woldańska i Izabela Majewska oraz zespół „Królewiaczki”. Galę poprowadził Rafał Szymczyk redaktor sportowy Radia Kielce.

Najważniejszym punktem uroczystości było wręczenie nagród i wyróżnień. Jak co roku zostały one przyznane w różnych kategoriach i dyscyplinach sportowych. Nie zabrakło wyróżnień indywidualnych i zespołowych. Był to również czas na złożenie gratulacji zawodnikom i trenerom, którzy w minionym roku odnieśli znaczące sukcesy sportowe na arenie międzynarodowej i ogólnopolskiej.

Na zakończenie głos zabrał burmistrz Krzysztof Obratański: „To prawda, że wielkie sukcesy sportowe nie rodzą się same. Nie rodzą się tylko w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, w wielkich miastach. One rodzą się też w naszych małych ojczyznach. Jeżeli tutaj my nie zainteresujemy sportem dzieci w przedszkolach, nie rozwiniemy ich talentów w szkołach podstawowych, nie poddamy ich szlifowi treningowemu w klubach sportowych to nie będziemy mieć mistrzów (…)”.

Oto nagrodzeni i wyróżnieni w poszczególnych kategoriach:

Najlepszy Sportowiec Roku 2018 w dyscyplinie KARATE: Olgierd Kozielski

Wyróżnienie w dyscyplinie KARATE: Alicja Kośka

Najlepszy Sportowiec Roku 2018 w dyscyplinie MMA: Artur Krawczyk

Najlepszy Sportowiec Roku 2018 w dyscyplinie kulturystyka: Mateusz Sikora

Najlepszy Sportowiec Roku 2018 w dyscyplinie kulturystyka i fitness: Kamil Szlęzak

Najlepszy Sportowiec Roku 2018 w dyscyplinie trójbój siłowy: Jakub Stachurski

Najlepszy Sportowiec Roku 2018 w dyscyplinie TRIATHLON: Przemysław Szymanowski

Najlepszy Sportowiec Roku 2018 w dyscyplinie taniec sportowy: Maria Frączyk

Wyróżnienie w dyscyplinie MOTOCROSS: Wiktor Płodzik

Wyróżnienie w dyscyplinie tenis ziemny: Grzegorz Styś

Najlepszy Sportowiec Roku 2018 w dyscyplinie PIŁKA RĘCZNA: Patryk Wnuk

Najlepszy Sportowiec Roku 2018 w dyscyplinie PIŁKA NOŻNA: Łukasz Herda

Najlepszy Niepełnosprawny Sportowiec Roku 2018: Szymon Makuch

Nagroda w kategorii DRUŻYNA ROKU 2018:
Drużyna Seniorów Miejskiego Klubu Sportowego NEPTUN

Nagroda w kategorii TRENER ROKU 2018: Mateusz Garbacz

Nagroda w kategorii ODKRYCIE ROKU 2018: Kacper Rożnowski

Nagroda Specjalna: Zbigniew Ślifierz, Sebastian Smołuch i Paweł Majchrzak

Nagroda w kategorii WYDARZENIE SPORTOWE ROKU 2018:
Konecki Turniej Karate o Puchar z Żeliwa

Wyróżnienie w kategorii WYDARZENIE SPORTOWE ROKU 2018:
Mecz KSSPR Końskie – SPR Chrobry Głogów z okazji 50-lecia piłki ręcznej

Nagrody w kategorii:
Praca społeczna na rzecz rozwoju sportu na terenie miasta i gminy Końskie:
– Dominika Stefańczyk
– Magdalena Łyczek
– Karol Płodzik
– Piotr Dwojakowski
– Marek Jędrasik
– Dariusz Swat
– SOKOŁY KOŃSKIE

Nagrody w kategorii Przyjaciel Sportu:
– Koneckie Zakłady Odlewnicze S.A.
– Stanisław Kołba
– ZHU „Janlex-Plus” Leszek Janusz
– Restauracja Leśniczanka Ryszard Stępień
– Firma ARtCraft
– Wojciech Nowek
– Forbuild S.A.
– Ceramika Nowa Gala S.A.
– Piomar Końskie Sp. z o.o.
– Usługi Transportowe Gierczyński Waldemar
– Stanisław Pilarski
– M-Trans Michał Rymarczyk
– Stanisław Pargieła
– Odlewnia Żeliwa Fansuld Jacek Postuła, Ryszard Rudziński, Rafał Postuła Sp.j.
– Firma Hades

Wyróżnienie za zajęcie 3 miejsca we Współzawodnictwie Sportowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej rocznik 2002-2004 Województwa Świętokrzyskiego w roku szkolnym 2017/2018:
– Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich

Stypendia sportowe Burmistrza Miasta i Gminy Końskie:
– Jakub Stachurski – MUKS „HERKULES” Modliszewice
– Przemysław Szymanowski – z inicjatywy Burmistrza
– zawodnicy Koneckiego Stowarzyszenia Sportowego Piłki Ręcznej: Kamil Buchcic, Karol Fidor, Piotr Gasin, Daniel Goliszewski, Adam Janus, Dawid Maleszak, Tomasz Napierała, Ernest Pilarski, Wiktor Sękowski, Krzysztof Słonicki, Daniel Szot, Paweł Wolski, Bartosz Woś, Kacper Woźniak
– zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego NEPTUN „MKS-NEPTUN” Końskie: Łukasz Herda, Mariusz Skoczylas, Adrian Maciejewski, Łukasz Skalski, Piotr Zieliński, Dominik Szymkiewicz, Piotr Gardynik, Krzysztof Pach, Dariusz Dutkiewicz, Jan Sroka, Piotr Piwowar, Patryk Kwiecień, Mateusz Mendygrał, Daniel Owczarek, Damian Broniewski

Nagrody pieniężne dla zawodników KONECKIEGO KLUBU KARATE KYOKUSHIN za osiągnięte wyniki sportowe we współzawodnictwie sportowym w roku 2018:
Oliwia Małecka, Olgierd Kozielski oraz Amelia Łyczek

 

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów!

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support