Turniej Karate O PUCHAR Z ŻELIWA, który po raz kolejny odbył się na Hali Sportowej w Końskich ma już swoją tradycję.

Pierwsze zawody organizowane przez środowisko związane z Koneckim Klubem Karate Kyokushin odbyły się w 2010 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich, wzięło w nich udział 40 zawodników. Od tamtego czasu Konecki Klub Karate Kyokushin zorganizował 9 turniejów, w tym kwalifikacje do Mistrzostw Europy Seniorów. Od 2015 roku zawody odbywają się na Hali Sportowej, największym obiekcie sportowym w naszym mieście. Rekord frekwencji padł w 2017 roku, kiedy w szranki o Żeliwne statuetki stanęło 413 zawodników z 34 klubów. Podczas tegorocznej edycji walczyło około 350 zawodników z 30 ośrodków karate z różnych części kraju, m.in. z Warszawy, Kobierzyc, Legnicy, Ostrołęki, Leżajska, Kolbuszowej czy Turku.

Klub gospodarzy reprezentowało 20 zawodników, a całe koneckie środowisko karate w raz z zawodnikami lokalnej sekcji Kieleckiego Klubu około 30 osób. Sporo trofeów zostało w naszym mieście, cztery pierwsze miejsca oraz tytuł Najlepszego Zawodnika dla Koneckiego Klubu Karate należy bez wątpienia uznać za sukces. Turniej Karate O PUCHAR Z ŻELIWA został uznany za wymagający, wyróżniający się wysokim poziomem sportowym. Jest również już na stałe osadzony w kalendarzu imprez Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin (PFKS). Zdaniem gości impreza odniosła sukces organizacyjny i może konkurować z najbardziej znanymi turniejami na terenie kraju. Organizatorzy zawodów natomiast mają nadzieję na dalszy rozwój imprezy w latach następnych.

Turniej Karate O PUCHAR Z ŻELIWA został objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie. Swoją obecnością zawody uświetnili Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański oraz jego zastępcy Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński.

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support