W czwartek, 1 sierpnia br. obchodziliśmy 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Przed godziną siedemnastą w okolicy skweru miejskiego pojawili się kombatanci, a także wszystkie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z naszej gminy, 5 Konecki Szczep Harcerski „Feniks”, 32 Konecki Szczep Harcerski „Lamus”, Jednostka Strzelecka 2026 Końskie oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy.

Punktualnie o godzinie 17:00 (tzw. godzinie „W”) w centrum Końskich ruch został wstrzymany. W hołdzie Powstańcom  zawyły syreny wozów strażackich oraz gminne systemy alarmowe. Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański i jego  zastępcy: Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński wspólnie z członkami Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło w Końskich zapalili symboliczny znicz pamięci. Członkowie fanklubu jednego z klubów piłkarskich odpalili race.  Przez kilkadziesiąt sekund, w zadumie i przy głośnych dźwiękach syren,mieszkańcy solidaryzowali się z Warszawą,oddając jednocześnie cześć wszystkim tym, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę w Powstaniu Warszawskim.

foto. Piotr Malinowski (tkn24)

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support