W czwartek 28 marca br. nastąpiła uroczysta prezentacja nowego obiektu-zadania inwestycyjnego, zrealizowanego przez Gminę Końskie, jakim była budowa Przedszkola w Pomykowie.

Przestronne pomieszczenia,kolorowe szafki na ubrania, nowe zabawki i pomoce dydaktyczne. To wszystko możemy zastać w najnowszej placówce oświatowej w naszej gminie. Obecnie w Przedszkolu w Pomykowie funkcjonują dwa oddziały. Rekrutacja nadal trwa, a skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców Pomykowa, Koczwary, Szabelni, Czerwonego Mostu, Górnego Młyna, Piły.

Wykonawcą zadania, którego całkowity koszt wyniósł blisko 1,9 miliona złotych było kieleckie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Janek”, natomiast projekt wykonała firma „GRZYBUD” z Radomska. Prace nad inwestycją ruszyły w zeszłym roku, a odbiór nastąpił w końcu stycznia tego roku. W ramach budowy powstał budynek parterowy o powierzchni około 600 metrów kwadratowych.

Podczas prezentacji przedszkola obecni byli: gospodarz uroczystości pani dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Pomykowie Ewa Szczepanik, burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański, jego zastępcy Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński, przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Piotr Słoka, oraz rodzice i dzieci, na których czekał słodki poczęstunek. Nie zabrakło podziękowań ze strony rodziców, złożonych na ręce władz miasta.

Warto zaznaczyć, że w budynku oprócz przedszkola powstanie także filia Biblioteki Publicznej imienia Cezarego Chlebowskiego w Końskich, natomiast obok budynku pojawią się wkrótce pierwsze sprzęty zwiastujące budowę placu zabaw dla dzieci!

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support