Już po raz 29. konecki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz Klub Biegacza „Pasat” w Końskich byli organizatorami Masowych Biegów Ulicznych z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Ta cykliczna impreza sportowa, która cieszy się od lat dużym zainteresowaniem miłośników biegania odbyła się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie.

Miejscem rywalizacji był jak co roku Park Miejski im. Małachowskich w Końskich. Na mecie 20 biegów, przeprowadzonych w 26 kategoriach sklasyfikowano ogółem 411 osób, w tym aż 97 przedszkolaków. Bieg główny mężczyzn na dystansie 3000 m wygrał podobnie jak w roku ubiegłym Przemysław Szymanowski pochodzący z podkoneckiej Baryczy, a wśród kobiet na 2000 m najszybsza była Maria Pytel ze Starachowic. W kategorii weteranów zwyciężył Piotr Koń z Fałkowa. Wśród biegaczy dominowali mieszkańcy gminy Końskie, ale można było również spotkać zawodników z całego województwa świętokrzyskiego, a nawet z Warszawy i Poznania.

Zwycięzcy otrzymali puchary i statuetki. Najszybsi w poszczególnych kategoriach wiekowych wyróżnieni zostali medalami i nagrodami rzeczowymi, a każdy uczestnik biegu na mecie otrzymał okolicznościowy dyplom. Odbyło się także losowanie upominków wśród wszystkich startujących zawodników. Nagrody ufundowane głównie przez Urząd Miasta i Gminy w Końskich wręczali przedstawiciele władz samorządowych: Krzysztof Obratański – Burmistrz Miasta i Gminy Końskie wraz ze swoimi zastępcami Krzysztofem Jasińskim i Marcinem Zielińskim,Piotr Słoka – Przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich oraz Krzysztof Stachera reprezentujący Starostwo Powiatowe w Końskich.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support