Konecczanie mogą już na dobre poczuć atmosferę zbliżających się świąt, dzięki miejskiej choince, która rozbłysła 5 grudnia przed Urzędem Miasta i Gminy w Końskich.

Ta miła uroczystość wpisała się na stałe do świątecznego kalendarium naszego miasta.

Wokół bożonarodzeniowego drzewka zgromadziły się ubrane w piękne mikołajkowe stroje przedszkolaki wraz z opiekunami. W takim dniu nie mogło zabraknąć św. Mikołaja, który przygotował dla najmłodszych różne atrakcje i niespodzianki.

W zabawie przy choince, którą poprowadziła Monika Poznańska z Przedszkola nr 4 uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych: Wicestarosta Konecki Bogdan Soboń, członek zarządu Damian Rozmus, Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wraz z zastępcami Krzysztofem Jasińskim i Marcinem Zielińskim, radni Rady Miejskiej w Końskich, a także Naczelnik Wydziału Edukacji koneckiego magistratu Krystyna Milczarek.

Po zapaleniu lampek na choince burmistrz Krzysztof Obratański złożył wszystkim świąteczne życzenia „Na zbliżające się święta chciałbym Wam życzyć wszystkiego najlepszego, żebyście zawsze mieli takie radosne miny jak dzisiaj, żeby Wasze dzieciństwo trwało jak najdłużej i żebyście byli pociechą i radością dla swoich najbliższych”. Uroczystość uświetniły występy dzieci z Przedszkola nr 4, które było w tym roku jej współorganizatorem, prezentacje muzyczne dzieci z koneckich przedszkoli nr 1, 2, 3, 5, i 6, a także kolędy w wykonaniu chóru ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich. Na zakończenie wszyscy otrzymali z rąk Św. Mikołaja i jego pomocników słodki poczęstunek.

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support