Konecczanie mogą już na dobre poczuć atmosferę zbliżających się świąt, dzięki miejskiej choince, która rozbłysła 5 grudnia przed Urzędem Miasta i Gminy w Końskich.

Ta miła uroczystość wpisała się już na stałe do świątecznego kalendarium naszego miasta.

Wokół bożonarodzeniowego drzewka zgromadziły się ubrane w piękne mikołajkowe stroje przedszkolaki. W takim dniu nie mogło zabraknąć św. Mikołaja, który przygotował różne atrakcje i niespodzianki, a o smakołyki dla najmłodszych zadbał burmistrz.

W zabawie przy choince uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych: Starosta Konecki Bogdan Soboń wraz z wicestarostą Andrzejem Markiem Lenartem, Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wraz z zastępcą Krzysztofem Jasińskim, Sekretarz Miasta i Gminy Końskie Anna Głębocka, a także Naczelnik Wydziału Edukacji koneckiego magistratu Krystyna Milczarek.

Po zapaleniu lampek na choince burmistrz Krzysztof Obratański złożył wszystkim świąteczne życzenia. Uroczystość poprowadziła Danuta Choińska z Przedszkola nr 5 w Końskich, a muzycznie uświetniły je występy dzieci z koneckich przedszkoli nr 2, 3, 5 i 6.

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support