Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Końskie już za nami. W czwartek 7 grudnia br. około 400 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Końskie rywalizowało w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli.

To największe sportowe przedsięwzięcie dla najmłodszych organizowane przez Urząd Miasta i Gminy w Końskich, Szkolny Związek Sportowy w Końskich oraz Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli odbyło się już po raz piętnasty. Jak na jubileusz przystało nie mogło zabraknąć życzeń i gratulacji. Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański dokonując krótkiego podsumowania turnieju podziękował wszystkim, którzy w sposób szczególny przyczynili się do jego organizacji. Z rąk burmistrza okolicznościowe statuetki otrzymali: Mariusz Brzozowicz, Mirosław Dworak, Ireneusz Pela, Marek Jędrasik, Tomasz Ciszek, Iwona Banasik, Magdalena Hurec, Wiesław Rożej, Dariusz Kos, Czesław Staciwa oraz Jarosław Drzazga.

W ceremonii otwarcia zawodów uczestniczyli również: Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Jasiński oraz Marcin Zieliński, Prezes Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Kielcach Alicja Stradomska, Naczelnik Wydziału Edukacji Krystyna Milczarek oraz Kierownik Referatu Kultury i Sportu koneckiego magistratu Jolanta Duda, a także gospodarz obiektu Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli Czesław Staciwa. Wszystkich przybyłych powitał Dariusz Kos wiceprezes WSZS w Kielcach, który poprowadził również całą imprezę. Z wizytą przybył również św. Mikołaj.

Po zakończeniu części oficjalnej zawodnicy podzieleni na cztery grypy wiekowe rywalizowali w następujących konkurencjach: przekładanie kolorowych krążków, bieg sztafetowy, rzut woreczkami gimnastycznymi do opony, tor przeszkód oraz skoki na piłce rehabilitacyjnej. W tej ostatniej konkurencji uczestniczyli wyłącznie uczniowie klas siódmych, które po raz pierwszy wzięły udział w turnieju. Atmosfera podczas zawodów była niezwykle sympatyczna. Okrzykom radości i bardzo głośnego dopingu nie było końca. W tym turnieju nie wynik jest przecież najważniejszy, ale przede wszystkim dobra zabawa. Sportowe zmagania sędziowali: Mirosław Dworak, Mariusz Brzozowicz, Ireneusz Pela, Marek Jędrasik, Tomasz Ciszek, Magdalena Hurec i Katarzyna Milerowicz.

Imprezę uświetniły występy wokalne Niny Filiks i Jadzi Kołodziej – podopiecznych Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich oraz taneczne popisy w wykonaniu dzieci z Przedszkola „Sowa” w Stadnickiej Wolii utytułowanej formacji Studia Tańca „Point” w Stadnickiej Woli.

Zwycięzcą tegorocznych zmagań został Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone ufundowanym przez Urząd Miasta i Gminy w Końskich sprzętem sportowym, słodyczami, a także pamiątkowymi medalami.

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:
1. Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli – 119 pkt
2. Zespół Placówek Oświatowych w Nieświniu – 106,5 pkt
3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich – 83 pkt
4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich – 77 pkt
5. Zespół Placówek Oświatowych w Kazanowie – 70 pkt
6. Zespół Placówek Oświatowych w Rogowie – 65,6 pkt
7. Zespół Placówek Oświatowych w Pomykowie – 63,5 pkt
8. Zespół Placówek Oświatowych w Modliszewicach – 63 pkt
9. Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie – 43 pkt
10. Szkoła Podstawowa w Kopaninach – 37,5 pkt

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support