Burmistrz Miasta i Gminy Końskie realizując uchwałę Nr XXXI/316/2017 Rady Miejskiej w Końskich z dnia 30 marca 2017 r. zaprasza mieszkańców Gminy do składania wniosków o udzielenie dotacji na dofinansowanie budowy studni wierconej, które zapewnią zaopatrzenie w wodę pitną dla istniejących budynków mieszkalnych jednorodzinnych i zagrodowych na terenie Miasta i Gminy Końskie.

Wnioski o dofinansowanie należy składać w terminie do 31 sierpnia danego roku.

Rozpatrywane będą wyłącznie wnioski kompletne, spełniające wymogi określone w ww. uchwale według kolejności ich składania. W dalszej kolejności będą rozpatrywane wnioski składane przez pozostałe osoby, do wyczerpania środków określonych w budżecie Gminy Końskie.

Sposób składania wniosków i tryb postępowania:

Warunkiem otrzymania dofinansowania kosztów budowy studni wierconej jest:
– brak możliwości podłączenia do sieci wodociągowej lub przyłączenie do takiej sieci byłoby ekonomicznie nieuzasadnione dla budynków istniejących oddanych do użytkowania przed dniem wejścia uchwały o dofinansowaniu,
albo ,
– brak możliwości podłączenia do sieci wodociągowej i poboru wody z istniejącej, wyeksploatowanej studni zlokalizowanej na danej nieruchomości dla budynków istniejących oddanych do użytkowania przed dniem wejścia uchwały o dofinansowaniu.

Dofinansowaniem objęte mogą być wyłącznie studnie wiercone o wydajności nie przekraczającej 5 m3/dobę, których okres użytkowania planowany jest na minimum 5 lat.

Wnioskodawca może uzyskać dofinansowanie na realizację przedsięwzięcia w wysokości do 10 000,00 zł brutto, jednak nie więcej niż 80 % kosztów poniesionych na budowę studni wierconej.

Wszelkich dodatkowych informacji udzieli:
Zbigniew Skowron
kierownik referatu Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej i Rolnictwa
pok. 203, tel (41) 372-32-49 wew. 203

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support