W dniu 28 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich odbyły się eliminacje gminne XL edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Celem niniejszego konkursu jest zapoznanie dzieci i młodzieży z problematyką ochrony przeciwpożarowej i zasadami bezpieczeństwa pożarowego. W eliminacjach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych – 16 osób i gimnazjów – 10 osób.
Nad prawidłowym przestrzeganiem regulaminu turnieju czuwało jury w składzie: przewodniczący – zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie – Krzysztof Jasiński, przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich – bryg. Marek Kowalczyk oraz Komendant Gminny ZOSP RP w Końskich – Jan Chrabąszcz.

W wyniku przeprowadzonych rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:
I grupa – szkoły  podstawowe
1. Paweł Wojda  – Szkoła Podstawowa w Rogowie
2. Michał Kaczmarek – Szkoła Podstawowa w Modliszewicach
3. Natalia Sobczyk – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Końskich
II grupa – gimnazja
1. Agata Kowalska – Gimnazjum w Stadnickiej Woli
2. Marcin Kuleta – Gimnazjum nr 2 w Końskich
3. Patryk Smołuch – Gimnazjum nr 2 w Końskich

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Końskich. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowały się następujące osoby: Paweł Wojda, Michał Kaczmarek, Agata Kowalska i Marcin Kuleta.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach turnieju.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support