W dniu 18 marca 2019r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Końskich odbyły się eliminacje gminne kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Celem niniejszego konkursu jest zapoznanie dzieci i młodzieży z problematyką ochrony przeciwpożarowej i zasadami bezpieczeństwa pożarowego. W eliminacjach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum,  w grupie I – 13 osób i w grupie II – 9 osób.

Nad prawidłowym przestrzeganiem regulaminu turnieju czuwało jury w składzie:
Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie – Pan Krzysztof Jasiński, przedstawiciele KP PSP w Końskich – bryg. Marek Kowalczyk ist. kpt. Mariusz Czapelski, Komendant Miejsko-Gminny Związku OSP RP w Końskich – Jan Chrabąszcz oraz pracownice Urzędu Miasta i Gminy w Końskich Izabela Szmit i Małgorzata Augustyniak.

W wyniku przeprowadzonych rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:
I grupa – grupa młodsza (kl. I-VI)
1. Kacper Mytkowski – Szkoła Podstawowa w Kopaninach
2. Julia Rusiecka – Szkoła Podstawowa w Kopaninach
3. Natalia Chuchrowska – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Końskich

II grupa – grupa starsza (kl. VII – III gim.)
1. Michał Kaczmarek – Zespół Placówek Oświatowych w Modliszewicach
2. Natalia Sobczyk – Zespół Placówek Oświatowych w Kazanowie
3. Michał Kołodziejczyk – Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Końskich. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowały się następujące osoby: Kacper Mytkowski, Julia Rusiecka, Michał Kaczmarek, Natalia Sobczyk.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach turnieju.

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support