Piękna słoneczna pogoda i radosna atmosfera towarzyszyła w czwartek 28 września br. uroczystości otwarcia Ogródka Jordanowskiego w Końskich, największego placu zabaw w naszej gminie.

Na to niezwykle oczekiwane przez wszystkich mieszkańców, w szczególności tych najmłodszych wydarzenie przybyli licznie koneccy samorządowcy: Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratańskize swoim zastępcą Marcinem Zielińskim, radni Rady Miejskiej w Końskich na czele z przewodniczącym Zbigniewem Kowalczykiem, Sekretarz Miasta i Gminy Końskie Anna Głębocka oraz naczelnicy wydziałów koneckiego magistratu. Wśród gości nie mogło oczywiście zabraknąć naszych milusińskich, dla których w szczególności była dedykowana ta uroczystość. W parku pojawiły się grupy dzieci z Przedszkola nr 1, nr 2, nr 3, nr 4, nr 5 i nr 6 w Końskich wraz z opiekunami. Przedszkolaki z Przedszkola nr 2 pod kierunkiem Pani Dyrektor Anny Puszki oraz nauczycielek Barbary Bednarskiej i Eweliny Sapiei zaprezentowały wesoły program artystyczny.Do symbolicznego przecięcia wstęgi burmistrz Krzysztof Obratański zaprosił Przewodniczącego Rady Miejskiej w Końskich Zbigniewa Kowalczyka oraz dzieci z sześciu koneckich przedszkoli. Jak podkreślił burmistrz pomysł na to niezwykłe miejsce był taki, by każdy, kto je odwiedzi mógł znaleźć coś dla siebie. Dlatego w ogródku zostały zamontowane nie tylko różnorodne urządzenia zabawowe dla najmłodszych, jak huśtawki, zjeżdżalnie, kolejki czy karuzele (w tym huśtawka przystosowana dla dzieci niepełnosprawnych),ale również wyodrębniono strefę wypoczynku z drewnianą pergolą, leżakami i ławeczkami oraz strefę do ćwiczeń dla starszych użytkowników, w której zamontowano urządzenia sportowe oraz stół do ping ponga i do gry w szachy.Realizacja tej inwestycji kosztowała gminę Końskie ponad 730 tysięcy złotych.

Na zakończenie samorządowcy wręczyli wszystkim dzieciom słodycze oraz drobne upominki i zaprosili do wspólnej zabawy.

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support