W dniu 8 listopada br. na terenie osiedla przy ulicy Południowej w Końskich odbyła się uroczystość z okazji zakończenia zadania inwestycyjnego stanowiącego zasadniczą część przedsięwzięcia pn.: „Uzbrojenie terenów pod zabudowę mieszkaniową – osiedle przy ul.Południowej w Końskich”.

Inwestycję polegającą na budowie jezdni ulic wraz z kanalizacją deszczową i oświetleniem realizowano na podstawie projektu opracowanego przez Zakład Ekspertyz i Projektowania Oczyszczalni Ścieków z Kielc. Wykonawcą było Konsorcjum Firm: Zakład Usługowo-Handlowy TOMBEL z Kornicy oraz DUKT Sp. z o.o. z siedzibą w Woli Murowanej. Łączna wartość odebranych robót wynosi 3 978 541,48 zł brutto.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański, radny Rady Miejskiej w Końskich Mirosław Dudka, pracownicy Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta i Gminy w Końskich Cezary Maliborski i Maria Faraś, Prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Końskich Jerzy Rąbalski, inspektor nadzoru inwestorskiego branży sanitarnej Mariusz Wijas, inspektor nadzoru inwestorskiego branży elektrycznej Marek Zapała oraz podwykonawca w zakresie robót elektrycznych Włodzimierz Synowiec. Nowo oddane ulice poświęcił ks. proboszcz Paweł Wlazło.

Za wykonanie tak ważnej inwestycji podziękował pierwszy mieszkaniec tego osiedla Pan Mariusz Sarba.

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support