Barwnie i radośnie przywitały wiosnę koneckie przedszkolakiz Przedszkoli Samorządowych nr 1, nr 2, nr 3, nr 4, nr 5 i nr 7 w Końskich orazz przedszkola w Kazanowie.

21 marca br. na wiosenne przedstawienie w koneckim parku przybyli m.in.: Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratańskioraz jego zastępcy Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński, Naczelnik Wydziału Edukacjikoneckiego magistratuKrystyna Milczarek, dyrektorzy przedszkoli, nauczyciele i rodzice. Wszystkich obecnych, a w szczególności najmłodszych uczestników powitał burmistrz Krzysztof Obratański. Następnie dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Końskich przygotowane pod czujnym okiemnauczycielek Anny Serek i Beaty Janus wcieliły się w barwne postacie biedronek, żabek, bocianów, kwiatów i przybliżyły zgromadzonej publiczności stary zwyczaj pożegnania zimy, czyli topienia marzanny oraz chodzenia z gaikiem. Wkrótce potem pięknie przebrane przedszkolaki ze wszystkich przedszkoliradosnymi okrzykami, piosenkami i tańcem powitały „Panią Wiosnę”, w którą wcieliła się Nina Piekarska i w roześmianych korowodach przemaszerowały po parku.

Ta niecodzienna uroczystość przygotowana pod kierunkiem Pani Anny Puszki dyrektora Przedszkola Samorządowego nr 2 w Końskich przy udziale Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich była wspaniałą okazją do zintegrowania się społeczności przedszkolnej, ale przede wszystkim była świetną zabawą.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support