Rozpoczął się kolejny rok szkolny. W dniu 4 września br. naukę w szkołach podstawowych naszej gminy rozpoczęło ponad 2,5 tysiąca uczniów. Wakacje 2017 upłynęły szybko i pora wracać do obowiązków.

Rok szkolny 2017/2018 to rok wdrażania zmian w szkolnictwie. Zgodnie z przyjętą reformą edukacji sześcioletnie szkoły podstawowe przekształciły się w ośmioletnie szkoły podstawowe, które „wchłonęły” dotychczasowe klasy gimnazjalne.

W tym roku nastąpiły również zmiany na stanowiskach dyrektorskich. Nowym dyrektorem Zespołu Placówek Oświatowych w Kazanowie został Paweł Milcarek. Na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w ZPO w Kazanowie przybyli Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański oraz jego zastępca Krzysztof Jasiński, którzy złożyli podziękowania na ręce byłej dyrektor tej placówki Pani Jolanty Kowalczyk. Obecnemu dyrektorowi życzyli wielu sukcesów na nowym stanowisku, a dzieciom wręczyli upominki w postaci opasek odblaskowych.

Wśród nowych dyrektorów znaleźli się również: dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich Jacek Szmit, dyrektor Przedszkola nr 1 w Końskich Elżbieta Drozd, dyrektor Przedszkola nr 4 w Końskich Dorota Chamczyk. Po konkursie pracę na stanowisku dyrektora Przedszkola nr 6 kontynuuje Małgorzata Dąbrowska.

Z okazji nowego roku szkolnego życzymy wszystkim dyrektorom placówek oświatowych, nauczycielom i pracownikom oświaty spokojnej i pełnej satysfakcji pracy, zaś uczniom nie tylko wielu sukcesów edukacyjnych, ale przede wszystkim radości i zadowolenia z rozwoju własnych talentów i pasji.

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support