W dniach 23-24 czerwca br. w Wąchocku już po raz 24. odbył się Zjazd Sołtysów Województwa Świętokrzyskiego, na który przybyło ponad 350 sołtysów z całej Polski. Gminę Końskie reprezentowało w tym roku 23 sołtysów.

Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Kieleckiej oraz Gmina Wąchock.

Sołtysem Roku 2017 została Urszula Jasiak – sołtys sołectwa Waśniów w tej gminie. Wśród wyróżnionych znaleźli się również sołtysi z naszej gminy. Nagrody rzeczowe z rąk Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa, Prezesa Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Kieleckiej Feliksa Januchty oraz Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztofa Jasińskiego odebrali: Elżbieta Piotrowska – sołtys sołectwa Kornica, Danuta Krakowiak – sołtys sołectwa Młynek Nieświński, Jolanta Lipowska – sołtys sołectwa Sielpia Wielka, Małgorzata Nowak – sołtys sołectwa Stary Dziebałtów, Damian Kamoda – sołtys sołectwa Nieświń oraz Grzegorz Zawada – sołtys sołectwa Piła.

Po południu w stolicy humoru rozpoczął się coroczny Krajowy Turniej Sołtysów. W tradycję imprezy wpisała się rywalizacja w zabawnych i nietypowych konkurencjach. Wśród 10 rozegranych konkurencji znalazły się m.in.: biegi z kapeluszem, egzamin maturalny, zwijanie asfaltu i przejście wierzchem przez płot.

Sołtysi, biorący udział w tym dwudniowym wydarzeniu zgodnie podkreślali, że wspólny pobyt w Wąchocku był nie tylko znakomitym sposobem integracji, ale przede wszystkim wymiany doświadczeń pomiędzy liderami lokalnych społeczności.

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support