W ostatni weekend czerwca br. już po raz 25. odbył się w Wąchocku Zjazd Sołtysów, na który przybyło z całego kraju ok. 300 osób pełniących tę funkcję. Gminę Końskie reprezentowało 19 sołtysów.

Głównym punktem tego przedsięwzięcia było uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Sołtys Roku 2018”. Tym razem została nim Barbara Tomalska z sołectwa Szymanówka, w gminie Ożarów. Na zjeździe wręczono również wyróżnienia dla najlepszych włodarzy wsi województwa świętokrzyskiego. Wśród wyróżnionych znaleźli się także sołtysi z naszej gminy. Nagrody rzeczowe z rąk Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego oraz Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztofa Jasińskiego odebrali: Krzysztof Sota – sołtys sołectwa Nowy Kazanów, Elżbieta Piotrowska – sołtys sołectwa Kornica, Elżbieta Szejna-Kuleta – sołtys sołectwa Niebo oraz Marek Kozerawski – sołtys sołectwa Rogów.Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

W sobotnie popołudnie w stolicy humoru rozpoczął się XXII Krajowy Turniej Sołtysów. W tradycję imprezy wpisała się rywalizacja w zabawnych i nietypowych konkurencjach, wśród których znalazły się m.in.: maraton wąchocki na spostrzegawczość, przejście wierzchem przez płoty, zwijanie asfaltu na noc, toczenie kołem do wygódki, mała matura sołtysa i inne niespodzianki.Naszą gminę dzielnie reprezentowały podczas turnieju: Elżbieta Szejna-Kuleta (sołtys Nieba), Agnieszka Kamoda (sołtys Nieświnia) oraz Marta Gierczyńska (sołtys Brodów).

To dwudniowe wydarzenie było nie tylko znakomitą okazją do integracji liderów lokalnych społeczności, ale przede wszystkim pozwoliło na wymianę informacji i własnych doświadczeń.

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support