Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Końskich Sp. z o.o. to spółka prawa handlowego, będąca własnością Gminy Końskie. Przedmiotem działalności Spółki jest realizacja zadań Gminy w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków oraz ich oczyszczania.

WŁADZE SPÓŁKI

ZGROMADZENIE WSPÓLNIKÓW:
Burmistrz Miasta i Gminy Końskie

RADA NADZORCZA:
Irena Kos – Przewodniczący
Jacek Krakowiak – Członek
Piotr Kiełbowski – Członek

ZARZĄD SPÓŁKI:
Jerzy Rąbalski – Prezes

PROKURENCI:
Krystyna Jura – Główny Księgowy
Krzysztof Ciupa – Kierownik Oczyszczalni Ścieków

E-MAIL SEKRETARIAT
sekretariat@pwik-konskie.pl

TELEFON SEKRETARIAT
41 372 34 96
41 372 49 50

FAX
41 372 28 18

HISTORIA
W dniu 03.12.1991 r., w następstwie komunalizacji mienia państwowego jakim było „Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Kielcach”, został powołany uchwałą Rady Miejskiej w Końskich nr XVI/118/91 Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Końskich. Zakład działał od 01.01.1992 r. jako samofinansujący się zakład budżetowy i był jednostką organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Końskich, z dniem 1 stycznia 2008 roku, Uchwałą Nr XVI/109/2007 Rady Miejskiej w Końskich z dnia 29 listopada 2007 r., został przekształcony w jednoosobową spółkę Gminy Końskie w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością o nazwie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Końskich Spółka z o.o.

Więcej informacji na stronie internetowej przedsiębiorstwa: TUTAJ.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support