„spacerowałam alejami
w ogrodach moich marzeń
delikatnie i ostrożnie dotykając ich
każda zmarszczka może
o tym opowiedzieć”

Pełne wzruszeń i wspomnień spotkanie z Janiną Malicką, poetką odbyło się w środę 7 czerwca br. w sali „Egipcjanka w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich.

W czasie spotkania pani Janina zauroczyła wszystkich swoimi wierszami, zainteresowała poezją, ze łzami opowiadała o każdym swoim wierszu. Jej umiłowanym kącikiem są: pachnące i kolorowe łąki, kwietne ogrody, bijące źródełko, rzeka pełna tataraku i młyn stary za wsią. Pierwsze wiersze do szuflady zaczęła pisać już 1978 roku. W strofach poetki odszukamy ją samą, jej wspomnienia, przemyślenia i miłość. Twórczość Pani Janiny tchnie prostotą, jest autentyczna i opisuje życiową prawdę. W sposób wyjątkowy, w trakcie wieczornego spotkania przeprowadziła wszystkich zgromadzonych przez sentymentalną wędrówkę po życiu. Wiele miejsca poświęciła na utwory o tematyce rodzinnej, wspomnieniach z dzieciństwa, kwiatach czy miłości. Wszyscy uczestnicy spotkania byli zaaferowani jej przeżywaniem i opowieściami spotkanych przypadkowo ludźmi. Jej wiersze recytowały panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które w wyjątkowy sposób uświetniły to spotkanie.

Wśród zaproszonych gości był v-ce przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Marek Kozerawski, dyrektor Domu Kultury w Końskich Piotr Salata, z-ca Dariusz Ogłoza, a także bliscy i przyjaciele naszej poetki. Wieczór poetycki prowadziła Anna Wiaderna, pracownik koneckiego Domu Kultury.

Na zakończenie słowa podziękowania i bukiet kwiatów dla Janiny Malickiej skierował Piotr Salata, dyrektor Domu Kultury, przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz przyjaciele. W czasie spotkania oprócz lirycznych strof wierszy, wysłuchaliśmy również utworów muzycznych w wykonaniu solistów ze „Studia Piosenki” MGDK w Końskich.

Dziękujemy Pani Janinie za wspaniałe chwile z jej poezją i życzymy wiele sukcesów w pracy twórczej.

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support