W czwartek 18 października br. już po raz szósty odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów naukowych Burmistrza Miasta i Gminy Końskie dla uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z terenu gminy Końskie.

W auli Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica w Końskich, pojawili się stypendyści ze swoimi rodzicami, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele władz samorządowych. Wszystkich przybyłych na tę uroczystość powitały uczennice tej szkoły.

Następnie głos zabrał Krzysztof Jasiński Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie, który poinformował,  że Program Stypendialny Gminy Końskie przyjęty uchwałą Rady Miejskiej w Końskich funkcjonuje od 2013 r. Kolejne jego edycje są potwierdzeniem tego, że w szkołach dla których organem prowadzącym jest gmina Końskie uczy się coraz więcej zdolnej i utalentowanej młodzieży.

Wśród tegorocznych stypendystów znalazło się bowiem, aż 29 uczniów szkół podstawowych i 35 klas gimnazjalnych. Stypendia Burmistrza Miasta i Gminy Końskie za wyniki w nauce i wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2017/2018 otrzymali:

Stypendium za wyniki w nauce z uwzględnieniem wybitnych osiągnięć ucznia:
1.    Anna Cieciorowska (Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli)
2.    Zofia Frączyk (Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli)
3.    Małgorzata Peliwo (Szkoła Podstawowa nr 2 w  Końskich)
4.    Agnieszka Trojanowska(Szkoła Podstawowa nr 1 w  Końskich, klasa gimnazjalna)
5.    Marcin Górski (Szkoła Podstawowa nr 1 w  Końskich, klasa gimnazjalna)
6.    Katarzyna Wesołowska(Szkoła Podstawowa nr 1 w  Końskich, klasa gimnazjalna)
7.    Aleksandra Cieciorowska (Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli, klasa gimnazjalna)
8.    Barbara Bogacka (Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli, klasa gimnazjalna)
9.    Maria Frączyk (Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli, klasa gimnazjalna)
10.    Agata Kowalska (Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli, klasa gimnazjalna)
11.    Zuzanna Sękowska (Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli, klasa gimnazjalna)
12.    Karol Socha (Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli, klasa gimnazjalna)
13.    Mateusz Walkiewicz (Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli, klasa gimnazjalna)

Stypendium za wybitne osiągnięcia:
1.    Ewa Gałwiaczek (Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich)
2.    Jakub Persona (Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich)
3.    Wiktoria Czyżewska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich)
4.    Mikołaj Laszczyk (Szkoła Podstawowa w Modliszewicach)
5.    Weronika Adamus (Szkoła Podstawowa w Kazanowie)
6.    Wojciech Grot (Szkoła Podstawowa nr 1 w  Końskich, klasa gimnazjalna)
7.    Alicja Kośka (Szkoła Podstawowa nr 1 w  Końskich, klasa gimnazjalna)
8.    Oliwia Małecka(Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli, klasa gimnazjalna)
9.    Aleksandra Polańska (Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli, klasa gimnazjalna)

Stypendium za wyniki w nauce:
1.    Anna Koroch (Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich)
2.    Adam Grzybowski (Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich)
3.    Małgorzata Kalużna (Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich)
4.    Maria Lasota (Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich)
5.    Zofia Lasota (Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich)
6.    Alicja Młodawska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich)
7.    Hanna Kieszek (Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich)
8.    Karolina Grabarczyk (Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich)
9.    Roksana Kozubska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich)
10.    Maja Krauze (Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich)
11.    Anna Śliwak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich)
12.    Martyna Jabłońska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich)
13.    Patrycja Brzezińska (Szkoła Podstawowa w Pomykowie)
14.    Jakub Kukułka (Szkoła Podstawowa w Pomykowie)
15.    Maciej Jędrasik (Szkoła Podstawowa w Pomykowie)
16.    Paweł Kos (Szkoła Podstawowa w Pomykowie)
17.    Sara Stoińska (Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie)
18.    Justyna Fijałkowska (Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie)
19.    Klaudia Makuch (Szkoła Podstawowa w Kazanowie)
20.    Wiktor Banasik (Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli)
21.    Aleksandra Gardulska (Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli)
22.    Julia Jabłońska (Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli)
23.    Maja Joachimiak (Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli)
24.    Wiktoria Samson (Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli)
25.    Wiktoria Armada (Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli)
26.    Maja Sękowska (Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli)
27.    Hanna Zacharska (Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli)
28.    Norbert Kałuziński (Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich, klasa gimnazjalna)
29.    Kamila Laskowska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich, klasa gimnazjalna)
30.    Emilia Młodawska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich, klasa gimnazjalna)
31.    Kinga Antosik (Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich, klasa gimnazjalna)
32.    Zuzanna Fatalska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich, klasa gimnazjalna)
33.    Klaudia Kamińska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich, klasa gimnazjalna)
34.    Milena Jedynak (Szkoła Podstawowa w Rogowie, klasa gimnazjalna)
35.    Julia Wardzichowska (Szkoła Podstawowa w Rogowie, klasa gimnazjalna)
36.    Wiktoria Perlak (Szkoła Podstawowa w Rogowie, klasa gimnazjalna)
37.    Patrycja Duran (Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli, klasa gimnazjalna)
38.    Jakub Jakubowski (Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli, klasa gimnazjalna)
39.    Mikołaj Hajda (Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli, klasa gimnazjalna)
40.    Dawid Pawlik (Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli, klasa gimnazjalna)
41.    Julia Wąsik (Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli, klasa gimnazjalna)
42.    Anna Zięba (Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli, klasa gimnazjalna)

Reprezentując Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztofa Obratańskiego, okolicznościowe dyplomy stypendystom wręczali: Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński Zastępcy Burmistrz Miasta i Gminy Końskie oraz Krystyna Milczarek Naczelnik Wydziału Edukacji koneckiego magistratu.

Uroczystość uświetniły występy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich. Program artystyczny przygotowali nauczyciele: Katarzyna Lisowska, Katarzyna Tymowska-Kowalska i Waldemar Kacperski. W podziękowaniu za występ, wychowankowie szkoły otrzymali z rąk Krzysztofa Jasińskiego słodki upominek.

Gratulujemy serdecznie wszystkim nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów!

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support