W dniu 17 października 2019 r.już po raz siódmy odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów naukowych Burmistrza Miasta i Gminy Końskie dla uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z terenu gminy Końskie.

W gościnnych progach  Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich, pojawili się stypendyści wraz ze swoimi rodzicami, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele władz samorządowych na czele z Krzysztofem Obratańskim Burmistrzem Miasta i Gminy Końskie wraz z zastępcami: Krzysztofem Jasińskim i Marcinem Zielińskim. Ponadto w uroczystości uczestniczyli: Przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Piotr Słoka, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Końskich Regina Maciejczyk oraz przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej w Końskich Leszek Stanek. Wszystkich przybyłych na tę uroczystość powitały uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich Martyna Jabłońska i Karolina Bąkowska, które wraz z polonistką  Katarzyną Tymowską-Kowalską czuwały nad przebiegiem akademii.

Następnie głos zabrał Krzysztof Jasiński Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie, który poinformował,  że Program Stypendialny Gminy Końskie przyjęty uchwałą Rady Miejskiej w Końskich funkcjonuje od 2013 r. Kolejne jego edycje są potwierdzeniem tego, że w szkołach dla których organem prowadzącym jest gmina Końskie uczy się coraz więcej zdolnej i utalentowanej młodzieży.

Gospodarz uroczystości, Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański, nie szczędził ciepłych słów pod adresem nagrodzonych oraz ich opiekunów. Tegorocznych stypendystów było aż 59 z czego 43 uczniów szkół podstawowych i 16 uczniów klas gimnazjalnych.

Stypendia Burmistrza Miasta i Gminy Końskie za wyniki w nauce i wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2018/2019 otrzymali:

Stypendium za wyniki w nauce z uwzględnieniem wybitnych osiągnięć ucznia:
1.    Weronika Adamus SP w Kazanowie
2.    Zofia Frączyk SP w Stadnickiej Woli
3.    Anna Cieciorowska SP w Stadnickiej Woli
4.    Wojciech Grot SP nr 1 w Końskich (klasa gimnazjalna)
5.    Maja Brzózka SP nr 1 w Końskich(klasa gimnazjalna)
6.    Kamila Laskowska SP nr 1 w Końskich (klasa gimnazjalna)
7.    Aleksandra Cieciorowska SP w Stadnickiej Woli (klasa gimnazjalna)
8.    Zuzanna Sękowska SP w Stadnickiej Woli (klasa gimnazjalna)

Stypendium za wybitne osiągnięcia:
1.    Martyna Białecka SP nr 2 w Końskich
2.    Ewa Gałwiaczek SP nr 1 w Końskich
3.    Mikołaj Wybański SP nr 1 w Końskich (klasa gimnazjalna)
4.    Mikołaj Radek SP nr 1 w Końskich (klasa gimnazjalna)
5.    Oliwia Małecka SP w Stadnickiej Woli (klasa gimnazjalna)

Stypendium za wyniki w nauce:
1.    Karolina Borowiec  SP nr 1 w Końskich (klasa gimnazjalna)
2.    Patryk Cieśliński  SP nr 1 w Końskich (klasa gimnazjalna)
3.    Urszula Cukrowska SP nr 1 w Końskich (klasa gimnazjalna)
4.    Emilia Młodawska  SP nr 1 w Końskich (klasa gimnazjalna)
5.    Agata Wolska SP nr 2 w Końskich (klasa gimnazjalna)
6.    Dawid Pawlik  SP w Stadnickiej Woli (klasa gimnazjalna)
7.    Milena Jedynak  SP  w Rogowie (klasa gimnazjalna)
8.    Julia Wardzichowska  SP  w Rogowie (klasa gimnazjalna)
9.    Anna Koroch  SP nr 1 w Końskich
10.    Alicja Młodawska  SP nr 1 w Końskich
11.    Hanna Kieszek  SP nr 1 w Końskich
12.    Karolina Grabarczyk  SP nr 1 w Końskich
13.    Roksana Kozubska  SP nr 1 w Końskich
14.    Marek Kaźmierczak  SP nr 1 w Końskich
15.    Małgorzata Kalużna   SP nr 1 w Końskich
16.    Maria Lasota  SP nr 1 w Końskich
17.    Zofia Lasota  SP nr 1 w Końskich
18.    Justyna Fijałkowska   SP w Dziebałtowie
19.    Weronika Cichacka  SP w Dziebałtowie
20.    Sara Stoińska  SP w Dziebałtowie
21.    Filip Bachanek SP nr 2 w Końskich
22.    Paweł Dajer  SP nr 2 w Końskich
23.    Martyna Jabłońska  SP nr 2 w Końskich
24.    Małgorzata Peliwo  SP nr 2 w Końskich
25.    Aleksandra Gardulska  SP w Stadnickiej Woli
26.    Julia Jabłońska SP w Stadnickiej Woli
27.    Maja Joachimiak SP w Stadnickiej Woli
28.    Wiktoria Samson SP w Stadnickiej Woli
29.    Zuzanna Wąsik SP w Stadnickiej Woli
30.    Wiktoria Armada  SP w Stadnickiej Woli
31.    Wiktor Banasik SP w Stadnickiej Woli
32.    Justyna Kucharska SP w Stadnickiej Woli
33.    Maja Sękowska SP w Stadnickiej Woli
34.    Hanna Zacharska SP w Stadnickiej Woli
35.    Jagoda Walczyk SP  w Rogowie
36.    Paweł Kos SP  w Rogowie
37.    Klaudia Makuch SP w Kazanowie
38.    Kinga Sędkowska SP w Kazanowie
39.    Paulina Stoińska  SP w Kazanowie
40.    Jakub Grzegorczyk  SP w Kazanowie
41.    Patrycja Brzezińska SP w Pomykowie
42.    Maciej Jędrasik SP w Pomykowie
43.    Jakub Kukułka SP w Pomykowie
44.    Piotr Łukasik SP w Pomykowie
45.    Aleksandra Sak SP w Pomykowie
46.    Jakub Wąsik SP w Pomykowie

Burmistrz Krzysztof Obratański wręczył stypendystom okolicznościowe dyplomy. Uroczystość uświetniły występy młodych artystów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich, a o oprawę muzyczną zadbał nauczyciel muzyki Waldemar Kacperski.

Gratulujemy serdecznie wszystkim nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów!

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support