Już od 2004 roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich wspólnie z bibliotekami organizuje w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek, połączony ze świętem Dnia Bibliotekarza.

Głównym celem tej ogólnopolskiej akcji, która odbywała w tym roku pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece”jest promowanie wartości kulturowych, edukacyjnych i społecznych bibliotek, ukazanie ich niezwykle ważnej roli w życiu społeczeństwa.

Tegoroczne obchody z uwagi na szczególnie trudną sytuacją związaną z wprowadzeniem na obszarze naszego kraju stanu zagrożenia epidemicznego miały niecodzienny charakter. Pracownicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Końskie im. Cezarego Chlebowskiego po raz pierwszy świętowali ubrani w przyłbice, maseczki i rękawiczki.

O koneckich Bibliotekarzach pamiętali jak co roku samorządowcy. Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wraz ze swoim zastępcą Krzysztofem Jasińskim złożyli wszystkim pracownikom biblioteki okolicznościowe życzenia oraz wręczyli drobny upominek.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support