W piątkowe popołudnie, 6 października br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Końskie im. Cezarego Chlebowskiego odbyło się uroczyste wręczenie aktów nadania stopnia nauczyciela mianowanego.

Uzyskanie aktu mianowania jest jednym z kolejnych etapów w nauczycielskiej karierze. Staż na stopień nauczyciela mianowanego może rozpocząć nauczyciel po przepracowaniu dwóch lat od uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego. Staż trwa 2 lata i 9 miesięcy i kończy się egzaminem. W naszej gminie staż na stopień nauczyciela mianowanego rozpoczęło siedmiu nauczycieli, którzy z powodzeniem zdali egzamin przed komisją powołaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Końskie.

Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Jasiński w swoim wystąpieniu podkreślił wysoką rangę uzyskanego awansu, który jak powiedział jest potwierdzeniem znaczącego dorobku zawodowego oraz docenieniem pracy nauczycieli. Mianowani złożyli uroczyste ślubowanie,po którym z rąk wiceburmistrzów Krzysztofa Jasińskiego i Marcina Zielińskiego oraz Naczelnika Wydziału Edukacji koneckiego magistratu Krystyny Milczarek otrzymali akty mianowania oraz kwiaty.

Stopień awansu nauczyciela mianowanego uzyskały:
Krzysztofa Strojewska – Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli, Karolina Michalska – Przedszkole nr 2 w Końskich, Iwona Żychlińska – Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie, Anna Gawrońska – Przedszkole nr 5 w Końskich, Barbara Strzelczyk – Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli, Grażyna Olejnik – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica w Końskich (Gimnazjum nr 2 w Końskich) oraz Joanna Szewczyk – Kędzior – Zespół Placówek Oświatowych w Nieświniu.

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support