Kolejny rok szkolny za nami. W minionym tygodniu w placówkach oświatowych na terenie miasta i gminy Końskie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. W kilku szkołach miało ono charakter szczególnie podniosły.

W czwartek 22 czerwca br. w Gimnazjum Nr 1 w Końskich ze swoją szkołą pożegnały się długoletnia dyrektorka tej placówki Elżbieta Kowal oraz wicedyrektorka Jolanta Starnawska. Obie panie serdecznie podziękowały władzom samorządowym, pracownikom, uczniom oraz rodzicom za wzorową współpracę, podkreślając, że dzięki nim w szkole panowała wspaniała atmosfera, która przyczyniła się do odniesienia wielu sukcesów wychowawczych i dydaktycznych. Emerytki otrzymały z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztofa Obratańskiego okolicznościowe listy gratulacyjne, kwiaty oraz drobne upominki. Na uroczystości obecni byli również: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Jasiński oraz Naczelnik Wydziału Edukacji koneckiego magistratu Krystyna Milczarek.

Podobny przebieg miało zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum Nr 2 w Końskich, w którym w piątek 23 czerwca po raz ostatni  w swojej karierze zawodowej uczestniczyli dyrektor szkoły Waldemar Cecki oraz nauczyciele: Ewa Cecka, Aleksandra Chojnacka, Jan Kania i Stanisław Dybała. Przybyli na tę uroczystość burmistrzowie Krzysztof Obratański i Krzysztof Jasiński oraz pani Naczelnik Krystyna Milczarek, złożyli dyrektorowi gratulacje  i podziękowania.

Samorządowcy uczestniczyli również w akademiach kończących rok szkolny w Gimnazjum im. Armii Krajowej w Stadnickiej Woli oraz w Przedszkolach Samorządowych Nr 2 i Nr 5 w Końskich. Łącznie wakacje w naszej gminie rozpoczęło około 1900 uczniów szkół podstawowych, 900 gimnazjalistów oraz 850 przedszkolaków.

Życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu!

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support