Informacja dla interesantów dotycząca przyjęć

PRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ

PAN ZBIGNIEW KOWALCZYK PRZYJMUJE

INTERESANTÓW

W KAŻDĄ DRUGĄ i CZWARTĄ ŚRODĘ MIESIĄCA W GODZINACH

1430 – 1600

WICEPRZEWODNICZĄCA RADY MIEJSKIEJ PANI LIDIA WIŚNIEWSKA PRZYJMUJE INTERESANTÓW W KAŻDĄ PIERWSZĄ ŚRODĘ MIESIĄCA W GODZINACH 1430 – 1600

WICEPRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ PAN MAREK KOZERAWSKI PRZYJMUJE INTERESANTÓW W KAŻDĄ TRZECIĄ ŚRODĘ MIESIĄCA W GODZINACH
14
30 – 1600

RADNI RADY MIEJSKIEJ W KOŃSKICH PRZYJMUJĄ INTERESANTÓW
W SPRAWACH SKARG I WNIOSKÓW PO UPRZEDNIM USTALENIU TERMINU SPOTKANIA ZA POŚREDNICTWEM BIURA RADY MIEJSKIEJ

Kuźnice Koneckie

W dniach 15-16 lipca br. odbyły się „Kuźnice Koneckie”. Organizatorem tej dwudniowej imprezy, która zgromadziła wielu mieszkańców naszego regionu i turystów z całej Polski było Starostwo Powiatowe w Końskich.

Kuźnice rozpoczęły się w sobotę od wyjazdu z Końskich królewskiego orszaku i rajdu rowerowego drogą, którą zmierzał niegdyś król Stanisław August Poniatowski. Uczestnicy pokonali trasę od Końskich przez Adamów, Radoszyce, Jacentów do Maleńca gdzie odbyło się uroczyste wręczenie nagród – Marek Koneckich.

Drugi dzień tego powiatowego święta odbył się w niedzielę w Parku Miejskim w Końskich. Naszą gminę reprezentowali m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański ze swoimi zastępcami Krzysztofem Jasińskim i Marcinem Zielińskim.

Gmina Końskie przygotowała również swoje stoisko promocyjne. Odwiedzający mogli zapoznać się z koncepcją urbanistyczno-architektoniczną pn. „Rewitalizacja Rynku
w Końskich”, obejrzeć zdjęcia przedstawiające Końskie dawniej i dziś. Chętni mogli także wziąć udział w konkursie wiedzy o Ziemi Koneckiej i wygrać atrakcyjne gadżety promocyjne, które wręczał zastępca burmistrza Krzysztof Jasiński.

Na uczestników Kuźnic czekało wiele innych atrakcji, wśród nich: zawody w „rzucie podkową”, konkurs „Kuźnice Talentów”, liczne pokazy i dużo muzyki.

Na scenie wystąpiła m.in. konecka grupa Hash Cookie oraz wokalistka Natalia Szroeder.

Nabór wniosków o nieodpłatne usunięcie materiałów zawierających azbest

Burmistrz Miasta i Gminy Końskie informuje, że Gmina Końskie prowadzi nabór wniosków o nieodpłatne usunięcie materiałów zawierających azbest w ramach realizacji „Gminnego programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Miasta i Gminy Końskie”

W związku z tym osoby zamierzające wymienić eternitowe pokrycia dachowe lub usunąć zalegający na terenie ich posesji odpad zawierający azbest mogą składać odpowiednie wnioski w Urzędzie Miasta i Gminy w Końskich przy ul. Partyzantów 1 (pokój 24). Druki wniosków dostępne są na stronie internetowej Urzędu lub w pokoju nr 5 ( w zachodnim skrzydle pałacowym).

Do pobrania:

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support