„Bajkowe Lato z Radiem Kielce” odwiedziło Końskie

W niedzielne popołudnie w koneckim parku zagościło Radio Kielce ze swym programem „Bajkowe Lato z Radiem Kielce”. Publiczność, wśród której dominowali najmłodsi mieszkańcy Końskich powitali burmistrz Krzysztof Obratański oraz dziennikarka Radia Kielce Magdalena Sitek. Przed Miejsko – Gminnym Domem Kultury stanęła scena Teatru Gry i Ludzi z Katowic, gdzie aktorzy wystawili spektakl pod tytułem „Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata”. Dzieciaki mogły zjeżdżać na dmuchanych zjeżdżalniach, zajadać się popcornem, dmuchać gigantyczne bańki mydlane. I choć czas zabawy trzeba było nieco skrócić przez nadchodzącą burzę, milusińscy nie narzekali na brak atrakcji i nudę.

Koncert „K.A.S.Y.” w Sielpi

W niedzielę, 14 lipca w kinie letnim w Sielpi wystąpił znany i lubiany muzyk Krzysztof „K.A.S.A.” Kasowski. Zabrzmiały jego najbardziej znane przeboje, takie jak między innymi „Macho”, „Najpiękniejsza”, „Sex i Kasa”. Publiczność doskonale się bawiła. Po koncercie artysta chętnie pozował do zdjęć z turystami wypoczywającymi w Sielpi i mieszkańcami okolicznych miejscowości. Muzyk gościł w Sielpi na zaproszenie Zarządu Ośrodkami Sportowymi i Rekreacyjnymi oraz Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Końskich.

Ogłoszenie naboru kandydatów na członków Koneckiej Rady Sportu

OGŁOSZENIE

 Burmistrz Miasta i Gminy Końskie

na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2019 r. poz. 506)w związku z Zarządzeniem Nr 113/2011 Burmistrza Miasta i Gminy Końskie z dnia 10 maja 2011 r. w sprawie ustalenia składu i zasad powoływania członków Koneckiej Rady Sportu oraz ustalenia regulaminu jej działania

 

ogłasza nabór kandydatów na członków Koneckiej Rady Sportu

 

Kandydatów mogą zgłaszać organizacje i instytucje realizujące zadania w zakresie kultury fizycznej, działające na terenie Gminy Końskie.

 

Kandydatów można zgłaszać w formie pisemnej, na formularzu zgłoszeniowym stanowiącym załącznik nr 2 do niniejszego zarządzenia, w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy w Końskich, ul. Partyzantów 1 (pok. nr 24) lub drogą korespondencyjną na adres: Urząd Miasta i Gminy w Końskich, ul. Partyzantów 1, 26-200 Końskie, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 lipca 2019 r. (decyduje data wpływu zgłoszenia do sekretariatu Urzędu).

Formularze, które wpłyną po wyznaczonym terminie nie będą rozpatrywane.

 

Burmistrz Miasta i Gminy Końskie powoła w skład Koneckiej Rady Sportu osoby wybrane spośród zgłoszonych w trakcie niniejszego naboru kandydatów.

 

Udział w pracach Koneckiej Rady Sportu jest nieodpłatny.

 

Szczegółowe informacje na temat naboru kandydatów oraz formularze zgłoszeniowe można uzyskać w Wydziale Edukacji – pok. nr 204, tel. (041) 372-34-59 lub w wersji elektronicznej na stronie www.umkonskie.pl lub www.umkonskie.bipgmina.pl (w zakładce: ogłoszenia i informacje – współpraca z organizacjami pozarządowymi).

Nowe autobusy już niedługo w Końskich!

W dniu 9 lipca 2019 r. w siedzibie koneckiego magistratu Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański oraz pełnomocnik firmy TRUCK EXPORT-IMPORT WYNAJEM Michał Rusinek podpisali umowę na zakup sześciu niskoemisyjnych autobusów MERCUS klasy MINI w ramach projektu pn. „Zintegrowane centrum przesiadkowe na terenie Gminy Końskie”.
(więcej…)

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support