Dzięki staraniom władz Samorządowych Miasta i Gminy Końskie mieszkańcy mogą zapoznać się z jakością powietrza w naszym mieście.

Umożliwi to mobilna stacja monitoringu zanieczyszczeń powietrza, która umieszczona jest na terenie Przedszkola nr 5 w Końskich.

Obecnie na stacji mierzone są automatycznie 3 zanieczyszczenia: dwutlenek siarki – SO2, Ozonu i tlenku węgla – CO i aby przejrzeć wyniki wystarczy kliknąć odpowiednie zanieczyszczenie. Kolor kropki pokazuje czy jakość powietrza w zakresie danego zanieczyszczenia jest dobra czy zła. Natomiast kliknięcie na kropkę na mapie w Końskich otwiera wykresy z danymi, które można też zobrazować w tabeli i skopiować. Te trzy zanieczyszczenia mierzone są automatycznie co oznacza, ze wyniki co godzinę trafiają na stronę jako dane 1-godzinne.

Wszystkie wyniki pomiarów uzyskiwane przy użyciu stacji są ogólnodostępne dla mieszkańców poprzez publikowanie ich na stronie internetowej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Kielcach oraz portalu jakości powietrza Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, pod adresami:
http://smjp.kielce.pios.gov.pl/?par=1 oraz http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/current

Stacja monitoringu, należąca do WIOŚ w Kielcach, funkcjonuje w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska i w roku 2018 realizowała będzie roczny cykl pomiarów w mieście Końskie.

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support