Piękna słoneczna pogoda, mnóstwo atrakcji i niespodzianek dla najmłodszych, tak wyglądał „Dzień Dziecka w Parku Miejskim zorganizowany przez Miejsko- Gminny Dom Kultury w Końskich.

W niedzielne popołudnie plac przed „Egipcjanką” zapełnił się dziećmi wraz z rodzicami i opiekunami, a to za sprawą wspaniałych zabaw i konkursów przygotowanych przez instruktorów Domu Kultury. Do wspólnej zabawy wszystkie dzieci zachęcał Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wraz z zastępcami Krzysztofem Jasińskim i Marcinem Zielińskim. Najmłodsi mogli skorzystać z zamku dmuchanego, karuzeli, trampoliny czy waty cukrowej. Na scenie zaprezentowali się wokaliści ze Studia Piosenki koneckiego Domu Kultury oraz grupy taneczne „SPIN” pod kierunkiem Piotra Mostowskiego.

Prowadzące ze sceny: Kierownik Wiejskiego Domu Kultury w Kornicy Małgorzata Pasek oraz Kierownik Wiejskiego Domu Kultury w Rogowie Urszula Nowicka przygotowały dla wszystkich dzieci ciekawe konkursy i zabawy z mnóstwem nagród. Ponadto instruktorzy z koneckiego Domu Kultury przygotowali wiele atrakcji między innymi: zabawy plastyczne czy puszczania baniek mydlanych. Dużym zainteresowaniem cieszył się clown, który wtopił się w tłum dzieci i zabawiał balonowymi zwierzątkami. Na placu odbył się pokaz ratowniczy przygotowany przez Powiatową Straż Pożarną w Końskich, swoje stoisko zaprezentowała również Policja w Końskich.

Dzień Dziecka był także podsumowaniem Gminnych Dni Profilaktyki, w tym roku pod nazwą „Zdrowa rodzina, dobra przyszłość”. Dla najmłodszych i ich rodziców wychowankowie z Placówki Wsparcia Dziennego mieszczącej się przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Końskich przygotowali spektakl pt. „Kopciuszek”. W dalszej części Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Jasiński wraz z komisją realizującą projekty w ramach Gminnych Dni Profilaktyki przedstawił zwycięzców i wręczył nagrody w konkursie plastycznym dla uczniów szkół podstawowych zatytułowanym ” Moja rodzina tam wszystko się zaczyna”.

Nagrody w konkursach ufundowane zostały przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającą przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Końskich.

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support