W dniu 2 czerwca br. gmina Końskie już po raz kolejny gościła uczestników wyścigu „Szlakiem Walk Majora Hubala”, który na stałe wpisał się do kalendarza najważniejszych imprez kolarskich w naszym kraju.

Tegoroczna czternasta edycja tego sportowego wydarzenia odbyła się pod nazwą „Wyścig mjr. Hubala – Sante Tour”. Końskie znalazło się na trasie trzeciego etapu wyścigu, będąc jednocześnie metą kolarskiej rywalizacji.

Reaktywowany w roku 2016 wyścig, którego głównym organizatorem i pomysłodawcą jest Andrzej Sypytkowski – konecczanin, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Seulu, tym razem składał się z trzech etapów. Finałowy etap Radoszyce – Końskie liczył 150,7 km. Jego zwycięzcą został Maciej Paterski z Wibatech Merx Wrocław, który równocześnie triumfował  w klasyfikacji generalnej oraz punktowej. Należy podkreślić, że ten zawodnik już po raz drugi zdobył główną nagrodę – replikę ułańskiej szabli majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Ponadto na szczycie klasyfikacji górskiej uplasował się Stephen Bradbury z Swiftcarbon Pro Cycling, klasyfikacji młodzieżowej Stanisław Aniołkowski z CCC Development Team, zaś klasyfikacji drużynowej CCC Development Team.

W ceremonii dekoracji zwycięzców uczestniczyli m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wraz ze swoimi zastępcami Krzysztofem Jasińskim i Marcinem Zielińskim, którzy na zakończenie udali się pod pomnik „Hubala”, by złożyć kwiaty i zapalić znicze.

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support