Wyścig Kolarski „Szlakiem Walk Majora Hubala” odbył się w dniach 31 maja – 3 czerwca br. i wiódł tradycyjnie przez miejscowości mające niepodważalny związek ze szlakiem bojowym Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, w tym również przez Końskie.

Głównym organizatorem i pomysłodawcą jest medalista Igrzysk Olimpijskich w Seulu Andrzej Sypytkowski. Wyścig ten po raz pierwszy został rozegrany w roku 2000 w formie wyścigu jednodniowego. W tym roku w programie zaplanowano prolog oraz 4 etapy. Odcinek czwarty – ostatni Radoszyce – Końskie liczył 176,2 km. Zwycięzcą tego etapu został Filippo Fortin (Team Felbermayr Simplon Wels). Na szczycie klasyfikacji generalnej znalazł się Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice), który został nagrodzony repliką ułańskiej szabli majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Aktu dekoracji najlepszych zawodników dokonali Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański oraz Andrzej Sypytkowski.

Na zakończenie nagrodzeni zawodnicy, burmistrz Krzysztof Obratański wraz ze swoimi zastępcami Krzysztofem Jasińskim i Marcinem Zielińskim złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem „Hubala”.