W piątek 9 listopada br. już po raz piętnasty odbyły się Zaduszki Jazzowe „Markowe Granie”. Jest to wydarzenie muzyczne dedykowane Markowi Cieślakowi, nieżyjącemu muzykowi, kompozytorowi, współtwórcy zespołu Sweet Combo -.

Gwiazdą tegorocznych zaduszek był znany i ceniony gitarzysta Marek Napiórkowski, który promował swój siódmy solowy album „WAW-NYC”. Ten warszawsko-nowojorski projekt muzyczny składający się z siedmiu utworów nagranych w konwencji kwartetowej obok Marka Napiórkowskiego współtworzą Manuel Valera na pianie, Clarence Penn na perkusji oraz Robert Kubiszyn na basie.Gościnnie w utworze „The Way” zagrał również wybitny saksofonista Chris Potter.

Od początku swojej kariery Marek Napiórkowski cieszy się olbrzymim uznaniem wśród słuchaczy, o czym świadczy tytuł „Jazzowego Gitarzysty Roku”nieprzerwanie zdobywany od 2012 roku w plebiscycie organizowanym przez magazyn Jazz Forum. W jego autorskich projektach uczestniczyli tak wybitni muzycy jak: Tomasz Stańko, Leszek Możdżer, Stanisław Soyka czy Anna Maria Jopek.

Występ znakomitych artystów jazzowych zgromadził w sali konferencyjnej Restauracji „Leliwa” wielu fanów tego gatunku muzyki. Wśród nich nie zabrakło Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztofa Obratańskiego, który po raz kolejny udzielił wsparcia finansowego na realizację tego muzycznego przedsięwzięcia. Wszystkie wykonane podczas piątkowego koncertu utwory spotkały się z dużym uznaniem publiczności, która nie szczędziła występującym gromkich braw.

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support