Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Końskie już za nami. We wtorek 11 grudnia br. około 300 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Końskie rywalizowało w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli. To była szesnasta edycja tego największego sportowego przedsięwzięcia dla najmłodszych organizowanego przez Urząd Miasta i Gminy w Końskich, Szkolny Związek Sportowy w Końskich oraz Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli.

W ceremonii otwarcia zawodów uczestniczyli Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański wraz z zastępcami Krzysztofem Jasińskim i Marcinem Zielińskim, Naczelnik Wydziału Edukacji Krystyna Milczarek oraz Kierownik Referatu Kultury i Sportu koneckiego magistratu Jolanta Duda, a także gospodarz obiektu Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli Czesław Staciwa. Wszystkich przybyłych powitał Dariusz Kos Wiceprezes Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Kielcach, który poprowadził całą imprezę. Z wizytą przybył również św. Mikołaj.

Po zakończeniu części oficjalnej zawodnicy podzieleni na trzy grypy wiekowe rywalizowali w następujących konkurencjach: przekładanie kolorowych krążków, bieg sztafetowy, rzut woreczkami gimnastycznymi do opony oraz tor przeszkód. Atmosfera podczas zawodów była niezwykle sympatyczna. Okrzykom radości i bardzo głośnego dopingu nie było końca. W tym turnieju nie wynik jest przecież najważniejszy, ale przede wszystkim dobra zabawa. Sportowe zmagania sędziowali: Mariusz Brzozowicz, Mirosław Dworak, Ireneusz Pela, Marek Jędrasik, Małgorzata Kowalczyk, Arkadiusz Jarząb, Katarzyna Milerowicz i Dariusz Kos.

Imprezę uświetniły występy wokalne Nadii Serek, Jadzi Kołodziej i Niny Filiks – podopiecznych Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich oraz taneczne popisy w wykonaniu tancerek ze Studia Tańca „Point” w Stadnickiej Woli.

Zwycięzcą tegorocznych zmagań został Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli. Wszystkie drużyny otrzymały nagrody w postaci sprzętu sportowego, kosze słodyczy, a zwycięzcy również puchary ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Końskich. Na zakończenie wiceburmistrz Krzysztof Jasiński podziękował wszystkim za udział w turnieju i wspaniałą rywalizację oraz złożył świąteczne życzenia.

Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

  1. Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli – 105 pkt
  2. Zespół Placówek Oświatowych w Nieświniu – 94,5 pkt
  3. Szkoła Podstawowa nr 2 w Końskich – 78,5 pkt
  4. Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich – 72 pkt
  5. Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie – 70,5 pkt
  6. Zespół Placówek Oświatowych w Modliszewicach – 58 pkt
  7. Zespół Placówek Oświatowych w Kazanowie – 53 pkt
  8. Zespół Placówek Oświatowych w Rogowie – 51,5 pkt
  9. Szkoła Podstawowa w Kopaninach – 47 pkt
  10. Zespół Placówek Oświatowych w Pomykowie – 40 pkt
Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support