5 grudnia w Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Warszawie odbyła się uroczysta gala „Solidarna Szkoła”, zorganizowana przez Fundację Mikołaja pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP – Agaty Kornhauser-Dudy.

Fundacja wyróżniła szkoły, które zgromadziły największą ilość środków na stypendia dla swoich uczniów. Zasiliły one konta dzieci, których sytuacja materialna uniemożliwia rozwijanie talentów.

Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli już po raz drugi został uhonorowany wyróżnieniem, zdobywając trzecie miejsce w kategorii „szkoły podstawowe i gimnazjalne w miejscowościach poniżej 20 tys. mieszkańców”. Nagrodę w postaci dyplomu i drobnych upominków mieli zaszczyt odebrać: dyrektor szkoły Czesław Staciwa oraz koordynator programu w szkole Iwona Brzezińska wraz z wolontariuszami.

Nasza szkoła bierze udział w programie Stypendia Świętego Mikołaja od grudnia 2015 roku. W poprzednim roku szkolnym zebrane fundusze pozwoliły na przyznanie czterech stypendiów w wysokości z przedziału 100-200 zł miesięcznie. W obecnym roku szkolnym co miesiąc na konta pięciu uczniów wpływa rata stypendium w wysokości 200-260 zł. Są to środki zebrane podczas akcji organizowanych w szkole, kwest, zbiórek pod kościołem i podczas wywiadówek szkolnych, powiększone o pieniądze przyznane przez fundację. Część pieniędzy przekazana przez darczyńców pochodzi z 1% podatku.

Facebook
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support