Już kolejny raz uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich uczestniczyli w akcji ekologicznej z okazji Dnia Czystego Powietrza.

14 listopada br. około 200 uczniów tej szkoły przemaszerowało ulicami miasta głosząc  hasła: „Czyste powietrze to zdrowa rodzina”, „Stop spalaniu śmieci! O to proszą dzieci”. Napotkanym mieszkańcom wręczali wcześniej przygotowane ulotki. A wszystko to po to, by uzmysłowić ludziom, jak zgubne i szkodliwe jest palenie śmieci i niedbanie o czystość powietrza.

Uczniowie spotkali się również z Burmistrzem Miasta i Gminy Końskie Krzysztofem Obratańskim, jego zastępcą Krzysztofem Jasińskim oraz Naczelnikiem Wydziału Edukacji Krystyną Milczarek,którym przekazali ulotkę, apelując między innymi o podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska. Burmistrz podziękował wszystkim za przygotowanie tej niezwykle ważnej akcji. Uczniowie zapewnili, że będą kontynuowali proekologiczne działania, dając dobry przykład innym.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support