
W dniu 10 czerwca br. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Końskich zostało podpisane porozumienie pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach, reprezentowaną przez Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Końskich mł. insp. Marka Gaja, a Gminą Końskie, reprezentowaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztofa Obratańskiego.
Szanowni Mieszkańcy miasta i gminy Końskie!
Podczas uroczystych obchodów „Dni Końskich” – święta naszego miasta, pragniemy po raz kolejny uhonorować osoby fizyczne, prawne, organizacje i instytucje, które całokształtem swojej działalności przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego i społecznego rozwoju gminy Końskie poprzez przyznanie Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Końskie „Konecka Glorietta”.
Urząd Miasta i Gminy w Końskich informuje, że w dniach 8-9 czerwca będą kontynuowane prace, związane z wykonaniem nawierzchni asfaltowej na ul. Warszawskiej, Wjazdowej, Starowarszwwskiej oraz skrzyżowań z ul. Spółdzielczą (ul. Łazienna, Dolna, Kiepury, Kilińskiego) w Końskich, w związku z czym należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym w obrębie powyższych ulic.
Burmistrz zaprasza na premierę platformy GeoTropy – odkryj geodziedzictwo Powiatu Koneckiego pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie odbędzie się oficjalna premiera platformy GeoTropy – nowoczesnego portalu mapowego prezentującego geodziedzictwo Powiatu Koneckiego. Wydarzenie zaplanowano na 18 czerwca 2026 r. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Końskich.
W niedzielę, 31 maja 2026 r. Park Miejski w Końskich oraz teren przy Koneckim Centrum Kultury wypełniły się radością, śmiechem i pozytywną energią. Wszystko za sprawą wydarzenia pn. „Bezpieczne Wakacje – Dzień Dziecka pełen energii”, zorganizowanego w ramach projektu „Rozwijamy Końskie – bezpieczne miasto pełne energii”, realizowanego dzięki wsparciu Drugiej Edycji Szwajcarskiej Pomocy Finansowej oraz budżetu państwa w ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast.
Urząd Miasta i Gminy w Końskich informuje, że w dniu 2 czerwca przewidziane jest wykonanie nawierzchni asfaltowej na ul. Warszawskiej w Końskich, natomiast w dniu 3 czerwca – na ul. Spółdzielczej, w związku z czym nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym w obrębie powyższych ulic.