W dniu 16 stycznia br. pod Pomnikiem Partyzantów na cmentarzu miejskim przy ulicy Browarnej w Końskich odbyła się uroczystość upamiętniająca 72. rocznicę wyzwolenia Końskich.

By oddać cześć Tym, którzy przelali krew w walce za naszą wolność, na konecki cmentarz przybyli między innymi: Starosta Konecki Bogdan Soboń, Przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Zbigniew Kowalczyk, Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Jasiński oraz Marcin Zieliński, przedstawiciele Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego na czele z Andrzejem Nieszpaurem, przedstawiciele Stowarzyszenia Tradycji Ludowego Wojska Polskiego im. gen. Zygmunta Berlinga na czele z Kazimierzem Sakwą i Sekretarzem Zarządu Głównego płk Bogdanem Pokrowskim, a także młodzież z Gimnazjum nr 2 w Końskich oraz Gimnazjum w Stadnickiej Woli.

Zebranych gości powitał wiceburmistrz Krzysztof Jasiński, mówiąc: „Dla każdego z nas Dzień Wyzwolenia Końskich jest ważną datą. Ważną z punktu widzenia historycznego, ale również dlatego, że nasi bracia, nasi ojcowie przelewali krew po to byśmy my mogli żyć w kraju wolnym. (…) Dla nas wszystkich ten dzień jest dniem, w którym powinniśmy z własnej, nieprzymuszonej woli kultywować pamięć o wydarzeniach II wojny światowej, pamięć o martyrologii narodu polskiego.” Następnie, osobistymi wspomnieniami z przybyłymi podzielił się Jan Wiaderny. Na zakończenie uroczystości pod Pomnikiem Partyzantów delegacje złożyły kwiaty oraz zapaliły znicze.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support