Zakończył się VI Plener Artystyczny Sielpia – Końskie organizowany przez konecki Dom Kultury w dniach od 18 do 25 czerwca br..

W tym roku do Sielpi przybyli artyści z całej Polski, między innymi przyjechali z Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Kazimierza Dolnego, Katowic, Bielsko – Białej, Dąbrowy Górniczej, Szczecina, Czechowic Dziedzic, Tarnobrzegu.

W sumie na otwartej przestrzeni pracowało 25 artystów. Przez osiem dni malarze i fotograficy z całej Polski uwieczniali piękne okolice naszego regionu. Większość z nich na ziemi koneckiej gościła po raz pierwszy, a była to grupa fotografików ze Stowarzyszenia „Przeciw Nicości”, której przewodniczył Wiesław Wielomski. Ta grupa fotografików każdego dnia wyruszała w nieznany dla nich region naszego województwa, by na fotografiach wyodrębnić ciekawe pejzaże i unikatowe ujęcie aparatem fotograficznym. Odwiedzili m.in.: Przedbórz, Modliszewice, Niebo, Piekło, Białaczów, Starą Kuźnicę. Ponadto wśród uczestników znalazła się grupa malarzy, którzy zachwyceni byli sielpiańskimi pejzażami. Malowali głównie techniką oleju i akrylu. Jak informuje komisarz pleneru instruktor Kamila Dobrowolska, każdego roku chcemy przybyłym artystom stworzyć dobrą atmosferę, tak aby ich prace były ciekawe i twórcze. Artyści pozostawili organizatorom pleneru po dwie prace malarskie, natomiast fotograficy po cztery fotografie z najciekawszych miejsc naszego regionu.

W tym roku w ramach Pleneru Artystycznego odbył się wernisaż fotografii piktorialnej pt.” Fotografia Ojczysta” oraz prelekcja i pokaz fotografii przygotowany przez Stowarzyszenie „Przeciw Nicości”. Poplenerowa wystawa, odbędzie się w Galerii Dek na przełomie września i października. Tegoroczny VI Plener Artystyczny objęty został Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta i Gminy Końskie.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support