Gmina Końskie uruchomiła oficjalną stronę internetową projektu „Rozwijamy Końskie – bezpieczne miasto pełne energii” www.rozwijamykonskie.pl
Gmina Końskie uruchomiła oficjalną stronę internetową projektu „Rozwijamy Końskie – bezpieczne miasto pełne energii” www.rozwijamykonskie.pl
We wtorek 24 marca 2026 r. w Koneckim Centrum Kultury odbyła się uroczysta konferencja inaugurująca projekt „Rozwijamy Końskie – bezpieczne miasto pełne energii”, realizowany w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Wydarzenie stanowi oficjalne rozpoczęcie realizacji jednego z istotnych przedsięwzięć rozwojowych gminy, którego wartość wynosi blisko 50 mln zł.
Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Końskie do udziału w konferencji inaugurującej projekt „Rozwijamy Końskie – bezpieczne miasto pełne energii”, realizowany w ramach Programu Szwajcarsko-Polskiego. Wydarzenie odbędzie się w dniu 24 marca br. o godz. 11:30 w Koneckim Centrum Kultury (ul. Partyzantów 9, sala widowiskowa).
Oficjalny start projektu „Rozwijamy Końskie – bezpieczne miasto pełne energii”
W Kraśniku odbyła się uroczystość podpisania pierwszych umów w ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast. Wśród czterech samorządów, które jako pierwsze otrzymały wsparcie, znalazły się również Końskie. To oznacza oficjalny start realizacji projektu „Rozwijamy Końskie – bezpieczne miasto pełne energii”, który w najbliższych latach przyniesie mieszkańcom szereg ważnych inwestycji.

W dniu 20 stycznia 2026 r. w sali konferencyjnej tut. Urzędu odbyło się pierwsze posiedzenie Członków Komitetu Społecznego do współpracy przy realizacji projektu „Rozwijamy Końskie – bezpieczne miasto pełne energii” w ramach Polsko Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast finansowanego z Drugiej Edycji Szwajcarskiej Pomocy Finansowej dla wybranych Państw Członkowskich Unii Europejskiej.

W dniu 4 sierpnia br. Gmina Końskie została oficjalnie poinformowana, że Komitet Sterujący Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast zatwierdził listę rankingową i przedłożona przez Gminę Wstępna Propozycja Projektu pt. Rozwijamy Końskie – bezpieczne miasto pełne energii została zakwalifikowana do 2 etapu naboru wniosków.
Szanowni Państwo,
przedstawiam założenia projektu, jaki gmina Końskie przygotowuje z zamiarem ubiegania się o środki z Polsko Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast.
Konsultacje społeczne Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy zaplanowano w szerokim zakresie, tak, aby objęły reprezentatywną grupę społeczną. W ramach konsultacji odbywają się spotkania konsultacyjne oraz badania ankietowe.
Burmistrz Miasta i Gminy Końskie serdecznie zaprasza mieszkańców Gminy do wzięcia udziału w ankiecie, której celem jest zidentyfikowanie kluczowych obszarów tematycznych dla projektu realizowanego przez Gminę Końskie w ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast.

Polsko-Szwajcarski Program Rozwoju Miast ma na celu podniesienie jakości życia mieszkańców średnich miast w Polsce. Realizacji celu będzie służyło finansowanie kompleksowych projektów miast, ukierunkowanych na rozwój gospodarczy, środowiskowy i społeczny z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju. Z programu mogą skorzystać także Końskie, zakwalifikowanych przez Krajową Strategię Rozwoju Regionalnego jako jedno z 139 miast tracące funkcje społeczno-gospodarcze.