W dniach 4 – 5 listopada 2019 r. Szkołę Podstawową w Pomykowie oraz Przedszkole w Pomykowie odwiedził MOBILNY GABINET STOMATOLOGICZNY „DENTOBUS”.

Pomysłodawczynią nawiązania współpracy z „Dentobusem” była pani Olga Kowalczyk, nauczyciel fizyki, a jednocześnie mama naszego przedszkolaka.

Stomatolodzy podkreślają, że próchnica u dzieci, szczególnie z małych miejscowości, stanowi duży problem. Postanowiliśmy w ramach profilaktyki przełamać barierę strachu przed stomatologiem. Nasi uczniowie ci duzi i najmłodsi wykazali się wielką odwagą i chętnie maszerowali pod okiem wychowawców do mobilnego gabinetu stomatologicznego.

W pełni wyposażony w specjalistyczny sprzęt „Dentobus” pomógł nam dotrzeć z pomocą dentystyczną do uczniów naszej placówki. Celem wizyty stomatologów w szkole i przedszkolu była realizacja bezpłatnego programu walki z próchnicą.

Zakres świadczeń możliwych do zrealizowania w „Dentobusie” był bardzo szeroki – niewiele mniejszy niż w gabinecie stacjonarnym. Stomatolodzy mogli w nim lakować zęby, przeprowadzać fluoryzację, wykonać w razie potrzeby zdjęcie RTG oraz przeprowadzić specjalistyczne leczenie. W bardzo krótkim czasie postawiono trafne diagnozy stomatologiczne i skierowano małych Pacjentów do właściwego specjalisty. Z uwagi na to, że zadaniem „Dentobusów” jest nie tylko leczenie, ale także edukacja, nasi uczniowie otrzymali fachowy instruktaż higieny jamy ustnej. Dzieci były uczone, jak prawidłowo powinny dbać o swoje zęby.

Dla dużej grupy naszych przedszkolaków było to pierwsze spotkanie z dentystą. Kolejne wizyty w gabinetach dentystycznych dla uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Pomykowie nie będą już takie straszne.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support