Dni Końskich 2019 za nami!

Ale się działo! I to wszystko podczas „Dni Końskich 2019”. W piątek 16 sierpnia br. rozpoczęło się święto naszego miasta. Organizatorzy przygotowali dla konecczan i przybyłych gości mnóstwo atrakcji, zapewne każdy znalazł dla siebie coś naprawdę interesującego.

Pierwszy dzień upłynął pod znakiem sportowej rywalizacji. W piątkowe popołudnie na boisku Orlikprzy ul. Południowej w Końskich rozegrany został towarzyski mecz piłki nożnej pomiędzy połączonymi siłami Samorządu Miasta i Gminy Końskie i Komendy Powiatowej Policji w Końskich a drużyną „Grzegorz Piechna i Przyjaciele”.

Drużyny zagrały z dużym zaangażowaniem. Wiele pięknych akcji zakończonych bramkami dostarczyło emocji zebranym kibicom. Mecz wygrali goście, jednak nie wynik był najważniejszy a jego szczytny cel. Spotkanie miało bowiem charakter charytatywny. Podczas  meczu zbierano pieniądze na budowę „domu bez barier” dla Sebastiana Makowskiego cierpiącego na niedowład czterokończynowy.

Drugi dzień obchodów to przede wszystkim koncerty artystów z zaprzyjaźnionych miast partnerskich. Na scenie ustawionej w Parku Miejskim w Końskich jako pierwsze zaprezentowały się grupy artystyczne ze słowackiej Šali oraz węgierskich Oroszlan, których występy konecka publiczność przyjęła bardzo entuzjastycznie.

Uroczystego otwarcia Dni Końskich dokonał Krzysztof Obratański Burmistrz Miasta i Gminy Końskie w towarzystwie zastępców Krzysztofa Jasińskiego i Marcina Zielińskiego, przedstawicieli partnerskich miast, samorządowców, prezesów oraz dyrektorów koneckich jednostek.

Jednym z wydarzeń towarzyszących sobotnim obchodom „Dni Końskich” był wernisaż prac Elżbiety Musiał pt. „Wstronęgrafiki”. Na wystawie zorganizowanej w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Końskie im.

Tego dnia na scenie wystąpili również laureaci muzycznego show radiowej „Trójki”, konecki zespół Hash Cookie. Jednak najbardziej wyczekiwanym momentem był występ Dawida Kwiatkowskiego. Tłum mieszkańców, gości oraz licznie przybyłych z różnych zakątków Polski fanów przywitał piosenkarza i jego zespół z wielkim aplauzem. Publiczność doskonale bawiła się w rytm utworów piosenkarza, który zawładnął tłumem i sceną.

W niedzielne popołudnie 18 sierpnia na scenie wystąpili wokaliści ze Studia Piosenki Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Końskich oraz Marcin Daniec z programem muzyczno – kabaretowym. Poznaliśmy również laureatów Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Końskie „Konecka Glorietta”. Przyznanie tej nagrody ma na celu uhonorowanie osób fizycznych, prawnych, organizacji i innych podmiotów działających na rzecz rozwoju gminy Końskie w celu wyróżnienia ich zasług, wybitnych osiągnięć i aktywności. Nagrodzeniodebralizrąk gospodarza naszego miasta oraz członków Kapituły piękne statuetki oraz listy gratulacyjne
w następujących kategoriach:

KULTURA:
– Janina Malicka

SPORT, TURYSTYKA I REKREACJA:
– Koneckie Stowarzyszenie Sportowe Piłki Ręcznej

EDUKACJA:
– Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Końskich
– Zespół Redakcyjny książki pt. „100 postaci na 100-lecie Niepodległej. Poczet zasłużonych dla Ziemi Koneckiej”

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ:
– Portal i telewizja tkn24.pl
– Centrum Ogrodnicze Toskana Danuta Bednarczyk

GOSPODARCZY ROZWÓJ GMINY KOŃSKIE:
– Odlewnia Żeliwa FANSULD Sp.j.

NAGRODA SPECJALNA:
– Marek Kozerawski
– Centrum Informacji Turystycznej w Końskich

NAGRODA HONOROWA:
– Marian Chochowski
– Koneckie Zakłady Odlewnicze S.A.

Zwieńczeniem tegorocznych obchodów Dni Końskich, był występ zespołu Brathanki. Już od pierwszych dźwięków publiczność entuzjastycznie przyjęła muzyków, którzy odwdzięczyli się niesamowitą energią ze sceny.

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support