W ubiegłym roku epidemia koronawirusa pokrzyżowała nam plany związane z organizacją „Dni Końskich”. Po rocznej przerwie, pomimo wielu obostrzeń, dotyczących organizacji wydarzeń kulturalnych, udało się wspólnie obchodzić święto naszego miasta.

Tegoroczny program, w porównaniu do lat ubiegłych, został nieco zmieniony – 20 i 21 sierpnia, w hali sportowej w Końskich, odbyły się koncerty zespołu Blue Cafe oraz Michała Szpaka. Artyści wykonali swoje największe hity, które zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność.

W niedzielne popołudnie, 22 sierpnia br. impreza przeniosła się na scenę letnią w Parku Miejskim w Końskich, gdzie organizatorzy przygotowali dla konecczan i przybyłych gości mnóstwo atrakcji – zapewne każdy znalazł dla siebie coś naprawdę interesującego.

Sceniczny blok artystyczny rozpoczął się punktualnie o godzinie 16.00 i dał możliwość prezentacji swoich talentów wielu młodym lokalnym artystom. Tego dnia na scenie wystąpili również laureaci muzycznego show radiowej „Trójki” – Hash Cookie, jeden z najbardziej utytułowanych koneckich zespołów.

Uroczystego otwarcia Dni Końskich dokonał Krzysztof Obratański Burmistrz Miasta i Gminy Końskie w towarzystwie zastępców Krzysztofa Jasińskiego i Marcina Zielińskiego oraz przedstawicieli partnerskich miast ze Słowacji i Węgier.

Następnie poznaliśmy laureatów Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Końskie „Konecka Glorietta”. Przyznanie tej nagrody ma na celu uhonorowanie osób fizycznych, prawnych, organizacji i innych podmiotów działających na rzecz rozwoju gminy Końskie za ich zasługi i wybitne osiągnięcia. Nagrodzeni odebrali z rąk gospodarza naszego miasta oraz członków Kapituły piękne statuetki oraz listy gratulacyjne w następujących kategoriach:

– Kultura – Hash Cookie
(za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i działalność na rzecz kultury)
– Edukacja – Zespół Placówek Oświatowych w Kazanowie
(za innowacyjne formy aktywności edukacyjnej)
– Przedsiębiorczość – firma Agnieszka Owczarek PPHU Komplex Stacja Dyszów
(za osiągnięcia w dziedzinie przedsiębiorczości)
– Dynamiczny i gospodarczy rozwój gminy Końskie – FORBUILD SA
(za działania na rzecz rozwoju gospodarczego gminy Końskie)
– Nagroda Specjalna
(za niesienie pomocy drugiemu człowiekowi w okresie pandemii)
– Lekarze z terenu gminy Końskie
– Pielęgniarki i ratownicy medyczni z terenu gminy Końskie
– Komenda Powiatowa Policji w Końskich
– Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Końskich i jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Końskie
– Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologicznej w Końskich
– Stowarzyszenie Jednostka Strzelecka 2026

Po wręczeniu statuetek, przyszedł czas na występ aktora i kabareciarza Jerzego Kryszaka. Zwieńczeniem tegorocznych obchodów Dni Końskich była wspólna zabawa przy wielkich przebojach grupy „Budka Suflera” w wykonaniu zespołu „Sufler”. Już od pierwszych dźwięków publiczność entuzjastycznie przyjęła muzyków, którzy odwdzięczyli się niesamowitą energią ze sceny

Facebook
.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support